وبلاگ

چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم؟

سوتین مناسب
Rate this post

بسیاری از خانم‌ها همیشه با یک سوال درگیر هستند و یکی از دغدغه‌های آن‌ها این است که چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم، یا این‌که چگونه می‌توانیم سایز سینه‌های خود را اندازه‌گیری کنیم. از آن‌جایی که انتخاب سایز و انتخاب یک سوتین مناسب در سلامت شما تاثیر بسیار زیادی دارد؛ بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب سوتین مناسب دقت و مناسب‌ترین لباس زیر را برای خود خریداری کنید.
شاید برایتان تعجب‌آور باشد که بدانید حدود ۸۰% خانم‌ها خواسته یا ناخواسته از سایز سوتین اشتباه استفاده می‌کنند؛ چرا که نمی‌دانند یا توانایی این را ندارند که سایز مناسب خود را اندازه‌گیری کنند. از اشتباهات رایج خانم‌ها در خرید سوتین می‌توان به تنگ بودن بند پشت آن یا کوچک بودن کاپ سوتین اشاره کرد. اگر می‌خواهید پاسخ سوال خود را درباره این‌که چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم، بگیرید و با نحوه اندازه‌گیری سایز سینه آشنایی پیدا کنید، حتما تا انتهای این مقاله از فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا همراه ما باشید.

 

روش های پیدا کردن سایز سوتین

اگر چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم؟ یکی از سوالات اصلی شما نیز است، ابتدا باید بدانید که انتخاب سایز سوتین مناسب و متناسب با سایز اصلی سینه‌هایتان تا حد زیادی می‌تواند شما را در یافتن پاسخ سوالتان یاری کند.

روش های پیدا کردن سایز سوتین
شاید این نکته برای شما بسیار کم اهمیت باشد؛ اما داشتن یک سوتین نامناسب می‌تواند برای شما بسیار آزاردهنده باشد و حواستان را پرت کند یا به طور کلی روز عالی شما را به‌راحتی خراب کند؛ اما لازم نیست نگران باشید؛ زیرا انتخاب سایز مناسب سوتین کار بسیار سختی نیست و خودتان به آسانی از پس این کار برمی‌آیید.
برای این‌که بتوانید مناسب‌ترین سایز سوتین را برای خود انتخاب کنید، رعایت ۴ مرحله کلی ضروری است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

۱-پوشیدن یک سوتین راحت و مناسب

در اولین قدم باید سوتینی را انتخاب کنید و بپوشید که در آن بسیار احساس راحتی کنید و هیچ عاملی باعث آزار اذیت شما نشود؛ اما سوتینی که می‌پوشید باید به اندازه‌ای گشاد نباشد که به‌راحتی در بدن شما بچرخد و به پهلو سر بخورد؛ همچنین نوک سینه شما باید تقریبا بین شانه و آرنج شما قرار بگیرد و در آخر بند سوتین شما باید به آسانی و بدون فشار زیاد بسته شود.

 

۲-اندازه‌گیری قد سوتین

برای این کار می‌توانید مقابل یک آیینه بایستید یا از شخص دیگری کمک بگیرید؛ به وسیله یک متر اندازه‌گیری دقیقا از پشت تا زیر سینه‌هایتان را علامت بزنید و عدد مورد نظر را به یاد داشته باشید.
اما به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام اندازه‌گیری خم نشوید یا متر را در جای مناسب قرار دهید.

 

۳-نیم‌تنه خود را اندازه‌گیری کنید

برای این اندازه‌گیری، باید سینه‌های شما در بهترین و طبیعی‌ترین حالت خود باشد؛ به وسیله متر اندازه‌گیری، از پشت تا نوک سینه‌ها را اندازه‌گیری کنید تا اندازه‌ی نیم‌تنه شما به دست بیاید.

 

۴-اندازه‌گیری کاپ سینه

مرحله آخر، اندازه‌گیری کاپ سینه است که برای این کار باید دور سینه را تا نوک اندازه‌گیری و عدد به دست آمده را از اندازه‌گیری نیم‌تنه کم کنید.

سوتین
حالا فرض کنید که سایز محاسبه شده در این مرحله ۳۴ اینچ (۸۶ سانتی‌متر) باشد و سایز محاسبه شده در مرحله قبلی ۳۲ اینچ (۸۱ سانتی‌متر) باشد؛ تفاضل این دو اندازه‌گیری ۲ اینچ خواهد بود.
حال به‌راحتی باتوجه به عدد به دست آمده و سایزهای زیر، می‌توانید سایز سوتین خود را پیدا کنید و جواب سوال چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم را پیدا کنید.

۱ اینچ (۲.۵ سانتی‌متر): سایز کاپ A

۲ اینچ (۵.۱ سانتی‌متر): سایز کاپ B

۳ اینچ (۷.۶ سانتی‌متر): سایز کاپ C

۴ اینچ (۱۰.۲ سانتی‌متر): سایز کاپD

۵ اینچ (۱۲.۷ سانتی‌متر): سایز کاپE  (DD)

۶ اینچ (۱۵.۲ سانتی‌متر): سایز کاپF

۷ اینچ (۱۷.۸ سانتی‌متر): سایز کاپG

بیشتر بخوانید: روش اندازه گیری سایز سوتین

 

مناسب‌ترین سوتین برای ما

برای این‌که بتوانید به سوال چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم، پاسخ دهید، باید پیش از هر چیزی با سینه و شکل ظاهری آن آشنا باشید؛ چرا که شکل ظاهری سینه می‌تواند تا حد زیادی روی سایز آن تاثیر مستقیم بگذارد و طبق تجربه به این نتیجه برسید که چه نوع سوتینی با چه سایزی برای شما مناسب است؛ همچنین آن را با معیارهای سوتین مناسب و راحت بسنجید تا ببینید که انتخاب درستی دارید یا خیر.
برای این‌که بتوانید به بهترین جواب از بابت سوال چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم؟ برسید، باید پیش از هر چیزی به چندین سوال در ذهن خود جواب دهید و حتما باید عملکرد سوتین را در نظر داشته باشید.
این سوالات عبارت‌اند از آیا سوتینی که انتخاب می‌کنید یک سوتین روزمره است؟ یعنی در طول کل روز از آن استفاده می‌کنید؟ آیا قصد دارید تا از آن در مهمانی‌ها استفاده کنید؟ آیا سینه‌های شما فرم و شکل ظاهری خوبی دارند و تنها می‌خواهید کمی آن‌ها را بپوشانید؟ آیا به سوتین اسپرت برای ورزش نیاز دارید؟ و هزاران سوال دیگر که جواب دادن به آن‌ها می‌تواند سوال شما درباره این‌که چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم را برطرف کند.

 

با انواع سوتین براساس کاربرد آن ها آشنا شوید

شاید آشنا شدن با انواع سوتین‌ها بتواند شما را در رسیدن به پاسخ سوال چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم؟ یاری کند. سوتین‌ها براساس کاربرد و موقعیتی که دارند، به چند دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

سوتین‌های روزمره

اگر به دنبال سوتین‌هایی هستید که به صورت روزمره از آن‌ها استفاده کنید و سوتینی مناسب برای خانه باشد، می‌توانید روی سوتین‌های روزمره حساب کنید. از آن‌جایی که این نوع سوتین‌ها با هدف راحتی و استفاده روزمره طراحی شده‌اند، مشخصه‌هایی مختلفی دارند که این مشخصه‌ها عبارت‌اند از جنس توری یا پارچه‌ای، جنس ضد تعریق، معمولاً جک ندارند؛ اما برخی از آن‌ها به منظور فرم‌دهی دارای فنر هستند، برای جلوگیری از تعریق اسفنج ندارند، برای ساخت آن‌ها از بندهای شیشه‌ای نامرئی استفاده نمی‌شود و بندهای پشتی آن‌ها به صورت قزن بسته می‌شوند که معمولاً دارای دو یا سه ردیف برای تغییر سایز دور کمر هستند.
ما به شما توصیه می‌کنیم تا برای جلوگیری از بیماری‌های پوستی، قارچ و جلوگیری از عرق کردن سینه، حتما از این سوتین‌ها در خانه استفاده کنید.

 

سوتین‌های مجلسی

از این نوع سوتین‌ها در مجالس و مهمانی‌های مختلف استفاده می‌شود و برای زیباتر نشان دادن سینه‌ها معمولا در ساخت آن‌ها از فنر، جک، اسفنج و… استفاده می‌شود.
در بعضی از این سوتین‌ها که برای مجالسی مانند عروسی استفاده می‌شود، از بند شیشه‌ای و نامرئی استفاده می‌شود تا از زیبایی لباس شما کم نشود.

 

سوتین های ورزشی

اگر قصد ورزش کردن را در باشگاه یا خانه دارید، بسیار ضروری است که از سوتین‌های مخصوص ورزش استفاده کنید تا تعریق شما باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی نشود.
شما می‌توانید نوع سوتین ورزشی خود را با توجه به نوع ورزشی خود انتخاب کنید؛ برای مثال اگر در ورزشی که انجام می‌دهید سینه‌ها زیاد بالا و پایین می‌شوند، باید از سوتین ورزشی کپسول‌دار استفاده کنید که با پد مخصوصی که داخل کاپ دارد، از حرکت‌های زیادی جلوگیری می‌کند.

سوتین های ورزشی

سوتین‌های شیردهی

سوتین‌ شیردهی برای دوران شیردهی مادران مناسب است که آن‌ها را با نام‌های سوتین زایمان یا سوتین بارداری نیز می‌شناسند.
روی قسمت‌های کناری یا بالای کاپ‌های این نوع سوتین‌ها دکمه‌هایی قرار گرفته است که با باز کردن آن‌ها می‌توانید به‌راحتی نوک سینه را بیرون آوردید و به نوزاد خود شیر دهید.

بیشتر بخوانید: بهترین سوتین برای لباس مجلسی

 

سوتین‌های مخصوص فرم‌دهی به سینه‌ها

این سوتین‌ها تقریبا مانند سوتین‌های مجلسی هستند؛ اما به طور کلی برای افرادی طراحی شده‌اند که فکر می‌کنند سینه‌های خوش فرمی ندارند یا سینه‌هایشان کوچک است.
برای ساخت این نوع سوتین‌ها از اسفنج، فنر، جک و بندها به شکل هوشمندانه‌ای استفاده شده است تا سینه‌ها به خوش‌فرم‌ترین حالت خود در سوتین قرار بگیرند.
اما به طور کلی سوتین‌ها انواع مختلف دیگری نیز دارند که در این قسمت به اختصار آن‌ها را نام می‌بریم. انواع سوتین عبارتند از: سوتین اسفنجی، سوتین گیپور و دانتل، سوتین توری، سوتین نیم‌تنه، سوتین جلو بازشو، سوتین هارنس، سوتین توکار، سوتین بدون بند یا نامرئی، سوتین فنردار و بدون فنر، سوتین بدون پد، سوتین بالکنی، سوتین تیشرتی، سوتین تینیجری، سوتین پوش‌‌آپ، سوتین کپسول‌دار، سوتین پرسی، سوتین برلت‌دار، سوتین پروانه‌ای، سوتین پلانج، سوتین مینی‌مایزر، سوتین هالتر، سوتین دکلته و سوتین چند منظوره.

محصولات بیشتر در: سوتین قرمز

 

مشکلات رایج استفاده از سوتین

اولین مشکلی که بعد از خرید سوتین معمولاً بین خانم‌ها رایج است، صاف بودن کاپ‌ها و صاف قرار گرفتن لبه‌های آن روی سینه‌های شماست.
دومین مشکل رایج مربوط به نوار و بندهای سوتین است که باید محکم و مطمئن باشند و موازی با یک‌دیگر قرار بگیرند؛ برای مثال اگر یکی از بندها بالاتر یا پایین‌تر از دیگری قرار داشت، می‌توانید آن را به وسیله تسمه تنظیم کنید.
سومین مشکل مربوط به خانم‌هایی است که کمر خیلی باریک دارند و مجبور هستند تا برای محکم نگه داشتن سوتین و جلوگیری از سر خوردن آن از گیره استفاده کنند.

 

نکات مهم خرید سوتین

اگر قصد خرید سوتین را دارید، باید پیش از هر چیزی با یک‌سری نکات آشنا باشید تا بتوانید درست‌ترین انتخاب را در خرید سوتین داشته باشید.

این نکات عبارتند از: توجه به سایز مناسب سوتین نسبت به سینه خودتان، توجه به فرم و شکل ظاهری سینه‌هایتان، توجه به موقعیت استفاده از سوتین، در نظر گرفتن لباسی که قرار است روی سوتین بپوشید، توجه به سن بلوغ و شیردهی یا بارداری، توجه به این موضوع که می‌خواهید سوتین مورد نظر شما بند قابل تنظیم و تعویض داشته باشد یا خیر، توجه به این موضوع که حمایت بیشتر از سینه‌ها برای شما ملاک است یا فقط به شکل ظاهری و فرم‌دهی دقت می‌کنید؛ توجه کنید که می‌خواهید سینه‌هایتان بزرگ‌تر دیده شوند یا کوچک‌تر، توجه به فصل در زمان خرید سوتین و توجه به جنس پارچه سوتین که آیا به آن حساسیت دارید یا خیر.

بیشتر بخوانید: تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر

 

جدول سایزبندی سوتین

اگر دقت کرده باشید، تا این قسمت مقاله متوجه این موضوع شده‌اید که ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا جواب سوال شما را درباره این‌که چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم را داده باشیم. اما در ادامه جدول سایزبندی سوتین ایرانی را به شما ارائه می‌‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر سوتین مورد نظر خود را خریداری کنید.

سایز سینهاندازه روی سینه براساس سانتی‌متراندازه زیر سینه براساس سانتی‌متر
۷۵۸۶-۸۸۶۸-۷۲
۷۵۸۹-۹۱۷۳-۷۷
۸۰۹۱-۹۳۷۳-۷۷
۸۰۹۴-۹۶۷۸-۸۲
۸۵۹۶-۹۸۷۸-۸۲
۸۵۹۹-۱۰۱۸۳-۸۷
۹۰۱۰۱-۱۰۳۸۳-۸۷
۹۰۱۰۴-۱۰۶۸۸-۹۲

برای هر سن چه سوتینی مناسب است؟

همان‌طور که می‌دانید، سینه‌های خانم‌ها از سن بلوغ تا بزرگ‌سالی دچار تغییر و تحولات زیادی از جمله تغییر سایز می‌شود؛ همین موضوع باعث شده است تا خانم‌ها در هر سنی باتوجه به اندازه سینه خود سوتین خاصی را انتخاب کنند.
در هر سنی که هستید، باید باتوجه به اندازه سینه خود و هدفی که از استفاده‌ی سوتین دارید، نوع خاص و مد نظر خود را انتخاب کنید که در قسمت انواع سوتین به مدل‌های مختلف آن اشاره کردیم.

 

جمع‌بندی

همان‌طور که می‌دانید، سینه‌ها جزوی از اعضای بدن خانم‌ها هستند که در سن بلوغ شروع به جوانه زدن می‌کنند و به مرور با بیشتر شدن سن آن‌ها بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند؛ به همین خاطر باید در هر سنی باتوجه به اندازه سینه، سوتینی مناسب با سایز درست انتخاب کنید.

اگر در انتخاب سوتین مناسب حساسیت کافی را به خرج ندهید، با مشکلات فیزیکی و روحی زیادی در طول عمر خود روبرو خواهید بود. ما در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعاتی کامل درباره سوتین به شما ارائه دهیم تا دیگر سوالاتی مانند این‌که چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم؟ در ذهن شما باقی نماند. فروشگاه ماییلدا دارای انواع مدل های لباس زیر اعم از شورت زنانه، ست لباس زیر زنانه و… می باشد. کافیست یک بار خرید از ماییلدا را تجربه کنید. برای پاسخ به سوالات خود می توانید از طریق اینستاگرام ماییلدا با ما ارتباط برقرار کنید و یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

از چه سنی باید از سوتین استفاده کرد؟

زمانی که دختران به سن بلوغ می‌رسند، با اولین نشانه بلوغ یعنی بزرگ شدن سینه‌ها روبرو می‌شوند؛ اما باید بدانند که زمانی باید از سوتین استفاده کنند که چیزی برای قرار گرفتن در کاپ سوتین وجود داشته باشد؛ به همین خاطر سن استفاده از سوتین در هر فردی ممکن است متفاوت باشد.

چه نکاتی را هنگام استفاده از سوتین باید رعایت کرد؟

دخترانی که به تازگی از سوتین استفاده می‌کنند باید سوتین‌هایی با جنس‌های نرم و لطیف و استاندارد خریداری کنند و به مرور با بزرگ‌تر شدن سینه‌هایشان سایز سوتین خود را تغییر دهند.

 

بهترین نوع سوتین برای دختران نوجوان چیست؟

به طور کلی وضعیت رشد سینه در هر فردی متفاوت است؛ اما دختران نوجوان می‌توانند از سوتین‌های تینیجری استفاده کنند که بهترین نوع سوتین برای آن‌ها محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *