وبلاگ

تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر

تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر
Rate this post

سوتین‌ها در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که سوتین فنردار و بدون فنر جزء رایج‌ترین طرح‌های این لباس زیر به شمار می‌رود. در این مطلب از بخش وبلاگ فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا قصد داریم با این دو محصول آشنا شده سپس به بررسی تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر بپردازیم. اگر به دنبال یک سوتین مناسب برای خود می گردید تا انتها همراه ما باشید.

 

خرید سوتین

سوتین فنردار چیست؟

سوتین فنردار که با نام سوتین جک‌دار هم شناخته می‌شود شامل یک میله‌ی پلاستیکی یا فلزی U شکل است که زیر کاسه‌های سوتین جای می‌گیرد.

سوتین فنردار فقط حجم سینه را می‌پوشاند و معمولاً هیچ دوردوزی اضافی روی کاسه‌ی سینه و اطراف آن دیده نمی‌شود. البته در بعضی مدل‌ها دوردوزی یا کش نیز اضافه می‌شود.

 

معرفی سوتین فنر دار

 

سوتین بدون فنر چیست؟

برخلاف سوتین‌های فنر دار که دارای یک میله‌ی فلزی یا پلاستیکی هستند، سوتین‌های بدون فنر بدون میله بوده و درعوض از کش‌های باریک یا پهن برای فرم دادن به آن استفاده می‌شود.

سوتین بدون فنر دارای دوردوزی‌های اضافی روی کاسه‌ی سینه و اطراف آن است و غالباً حجم بیشتری از سینه‌ها را پوشش می‌دهد.

 

معرفی سوتین بدون فنر

 

انواع سوتین فنردار

سوتین فنردار در چند نوع مختلف تولید می‌شود که هر شخص بر اساس سلیقه و یا نیاز خود می‌تواند مدل مناسب را انتخاب کند. در این قسمت به معرفی انواع سوتین فنردار می‌پردازیم.

 

سوتین فنردار بدون اسفنج

در سوتین‌های فنردار از فنر (جک) یا پد برای فرم دادن به سینه‌ها استفاده می‌شود. برخی از این سوتین‌ها دارای یک پد اسفنجی هستند که در فرم دادن به سینه کمک می‌کند. در بعضی از سوتین‌ها امکان جدا کردن اسفنج وجود دارد و می‌توان از آن به‌عنوان یک سوتین معمولی استفاده کرد ولی در مدل‌های دیگر، اسفنج به‌صورت یک‌پارچه درون سوتین قرار گرفته است.

 

سوتین فنردار بدون اسفنج

 

سوتین فنردار کش‌پهن

برخلاف سوتین‌های فنردار معمولی که بدون دوردوزی یا کش هستند، در سوتین فنردار کش‌پهن یک کش نسبتاً پهن در زیر کاپ سینه‌ها کار شده است. استفاده از کش پهن در زیر سوتین بیشتر جنبه‌ی ظاهری داشته و باعث زیباتر شدن آن می‌شود.

 

سوتین فنردار کش پهن چگونه است؟

 

سوتین فنردار جک‌دار

سوتین‌های جک‌دار و اسفنجی تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و کاربرد هر دو، فرم‌دهی، لیفت‌دهی و بزرگ کردن سینه‌ها است. تنها تفاوت سوتین فنردار جک‌دار با مدل‌های دیگر، حجم پد به‌کاررفته در کاپ سینه است. در سوتین جک‌دار یک پد ضخیم‌تر در پایین کاپ استفاده می‌شود که کاربرد آن فشار دادن سینه به سمت بالا است.

 

انواع سوتین بدون فنر

سوتین‌های بدون فنر در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که عمدتاً در دو دسته‌ی کشی و نخی قرار می‌گیرد.

 

سوتین بدون فنر کشی

در سوتین بدون فنر کشی از کش برای اجرای دوردوزی کاپ سینه‌ها استفاده می‌شود. این مدل سوتین برای افرادی مناسب است که می‌خواهند سوتین کاملاً جذب بدن شده و فضای خالی یا چین‌وچروک روی سوتین باقی نماند. نیم تنه ورزشی و سوتین سایز بزرگ عمدتاً از نوع سوتین بدون فنر کشی هستند.

 

سوتین بدون فنر نخی

این سوتین بدون کش بوده و دوردوزی آن از جنس پارچه یا توری‌های ظریف است. سوتین‌های توری به دلیل زیبایی دوردوزی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تفاوت های سوتین فنردار و بدون فنر

تفاوت‌های سوتین فنردار و بدون فنر

حال که با انواع سوتین‌های فنردار و بدون فنر آشنا شدیم بهتر است با دقت بیشتری به بررسی تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر بپردازیم تا هنگام خرید سوتین با اطمینان بیشتری بتوانیم گزینه‌ی مناسب خود را انتخاب کنیم.

 

تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر از نظر ظاهری

شاید مهم‌ترین تفاوت سوتین‌ها در ظاهر آنها دیده شود. کاسه‌ی سوتین‌های فنردار یک‌تکه است که در برخی مدل‌ها از کاسه‌ی پرسی و بدون برش و در برخی دیگر از کاسه‌های دارای خط دوخت استفاده می‌شود. سوتین فنردار بیشتر برای خانم‌هایی مناسب است که مایل نیستند تمام سطح سینه پوشیده شود. این درحالی است که کاسه‌ی سوتین‌های بدون فنر چند تکه بوده و به‌جز کاسه‌ی اصلی که سینه درون آن قرار می‌گیرد، در اطراف آن مانند زیر بغل و زیر سینه نیز برش‌های دیگری اضافه می‌شود. این قسمت‌های اضافی باعث پوشش بیشتر سینه می‌شود. سوتین بدون فنر معمولاً انتخاب خانم‌هایی است که دارای اضافه وزن هستند زیرا قسمت‌های اضافی سوتین باعث پوشاندن چربی‌های زیر بغل و اطراف سینه می‌شود.

 

تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر از نظر بند دور کمر (دستک)

سوتین‌های بدون فنر معمولاً دستک‌های پهن داشته که باعث می‌شود چربی‌ها و خطوط پشت کمر را به خوبی پوشش دهد. تعداد غزن‌های به‌کاررفته در سوتین بدون فنر به سایز آن بستگی دارد اما به دلیل پهن بودن کمربند ممکن است بیش از ۳ عدد غزن استفاده شده باشد. برخلاف سوتین‌های بدون فنر، سوتین‌های فنردار دستک باریکی دارد که نهایتاً ۲ یا ۳ غزن روی آن کار شده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که سوتین فنردار بیشتر برای خانم‌هایی مناسب است که دارای وزن ایده‌آل بوده و نیازی به پوشیدن چربی‌های پشت کمر ندارند.

 

تفاوت سوتین فنردار و بدون فنر از نظر تنخور

با توجه به اینکه سوتین‌های فنردار دارای کاپ با قالب ازپیش تعریف‌شده هستند، یک فرم ثابت برای سینه ایجاد می‌کنند. قالب سوتین فنردار معمولاً حالت گرد یا بیضی شکل دارد. در صورتی که سوتین‌های بدون فنر فاقد قالب بوده و فرم واقعی سینه را نشان می‌دهد.

 

عوارض سوتین فنردار

سوتین فنردار به دلیل فشار مضاعفی که به سینه‌ها وارد می‌کند باید با دقت و احتیاط بیشتری استفاده شود. استفاده از سوتین فنردار برای خانم‌هایی که به سرطان سینه مبتلا هستند ابداً توصیه نمی‌شود. با کهنه شدن سوتین و خارج شدن فنر از پارچه، فنر مستقیما با پوست در تماس بوده و به مرور زمان موجب ایجاد خراش و زخم روی سینه می‌شود.

 

سوتین فنردار چه عوارضی دارد؟

 

جلوگیری از درآمدن فنر سوتین

چنانچه پارچه‌ی محافظ فنر به هر دلیلی پاره یا نازک شده، برای جلوگیری از خارج شدن فنر می‌توانید یک تکه پارچه‌ در قسمت‌هایی که دو سر فنر قرار گرفته اضافه کنید. استفاده از چسب حرارتی در دو سر فنر یک روش دیگر برای جلوگیری از سوراخ شدن پارچه به شمار می‌رود.

 

خرید انواع مدل های سوتین زنانه از فروشگاه اینترنتی ماییلدا

خرید سوتین و شورت زنانه و همچنین انتخاب محل مناسب برای انجام این کار تاثیر زیادی در موفقیت شما در چنین خریدی دارد. انتخاب فروشگاه‌های معتبر آنلاین و عرضه کننده‌های اینترنتی لباس زیر بانوان از این جهت بسیار مهم و ارزشمند است.

فروشگاه لباس زیر ماییلدا نیز در این زمینه فعال بوده و نمونه‌های بسیار زیبا و متنوعی از این محصولات را به مشتریان خود عرضه می‌کند. تضمین کیفیت محصولات و استفاده از خدمات فروش اینترنتی سوتین و لباس زیر زنانه بخشی از مزایایی است که با خرید از فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا نصیب مشتریان این مجموعه می‌شود.

پیشنهاد آخر ما برای بانوان گرامی، بازدید از مدل‌های متنوع و بسیار زیبا و جذاب سوتین در سایت اینترنتی این فروشگاه است. با خرید اینترنتی از فروشگاه اینترنتی ماییلدا، زیباترین و بهترین احساس را از پوشیدن این محصولات تجربه کنید. برای ارتباط با ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام ماییلدا اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *