وبلاگ

زمان تعویض سوتین

زمان تعویض سوتین
Rate this post

سوتین نیز مانند هر لباس دیگری، عمر مفید محدودی دارد. با استفاده مدوام از سوتین و شستشوی مکرر آن، به ­مرور فرسوده و کهنه به‌نظر می‌رسد و باید تعویض شود. ازآنجایی‌که سوتین در تماس مستقیم با پوست بدن است، عدم تعویض به ­موقع آن می‌تواند موجب ایجاد شرایطی ناخوشایند برای مصرف‌کنندگان و بروز مشکلاتی همچون حساسیت و بیماری‌های پوستی، همچنین افزایش تعریق بدن شود. افراد می‌توانند زمان تعویض سوتین را از روی ظاهر آن تشخیص دهند. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا به زمان مناسب برای تعویض سوتین و عمر آن می پردازیم. اگر نمیدانید عمر مفید سوتین شما چقدر است، تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

عمر مفید سوتین چقدر است؟

عمر مفید لباس زیر ازجمله سوتین، به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل جنس الیاف و کیفیت سوتین و همچنین تعداد دفعات پوشیدن آن می‌شود. به‌طورمعمول، سوتین‌هایی که به‌صورت روزانه استفاده می‌شوند بین ۶ تا ۹ ماه دوام دارند و پس از این مدت، باید تعویض شوند. در مواقعی که افراد فقط یک جفت سوتین دارند و همیشه از آن‌ها استفاده می‌کنند، بهتر است سوتین‌های خود را قبل از استفاده ۶ ماهه عوض کنند.

درحالی‌که سوتین‌های مجلسی و فانتزی که افراد به‌ندرت آن‌ها را استفاده می‌کنند، زمان بیشتری دوام خواهند داشت. به‌طورکلی، افراد می‌توانند زمان تعویض سوتین را با مشاهده نشانه‌های فرسودگی آن دریابند.

تعویض لباس‌های زیر به‌ویژه سوتین و شورت زنانه به‌دلیل تاثیری که در سلامتی و بهداشت افراد دارد، امری بسیار مهم درنظر گرفته می‌شود. همچنین افراد، با تعویض به­ موقع سوتین‌های خود می‌توانند استایل بهتری داشته باشند. امروزه اغلب لباس‌های زیر با استفاده از الیاف مصنوعی یا ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی تولید می‌شوند. به­ همین ­دلیل لباس‌های زیر، عمر محدودی دارند. همچنین شستشوی مکرر، استفاده از شوینده‌های نامناسب و بی‌دقتی در شستن آن‌ها، عمر و دوامشان را کاهش می‌دهد.

 

نشانه‌های تعویض سوتین چیست؟

افراد می‌توانند با مشاهده ظاهر سوتین‌ها تشخیص دهند که می‌توانند از آن بیشتر استفاده کنند یا باید آن را کنار بگذارند. سوتین‌هایی که سریعا باید تعویض شوند، آن دسته از سوتین‌هایی­اند که برای استفاده­کردن مناسب نیستند. مثلا پاره یا کشیده شده‌اند یا حس خوبی به فرد نمی‌دهند. به‌طور­کلی نشانه‌های فرارسیدن زمان تعویض سوتین شامل موارد زیر می‌شود:

 

شل­­شدن بند سوتین و ‌افتادن آن از روی شانه‌ها

بندهای سوتین، نقش مهمی در ثابت نگه‌داشتن اندام‌ها و لیفت آن‌ها دارند. همچنین خانم‌ها می‌توانند بندهای سوتین خود را به‌وسیله سگک‌هایی که دارند به اندازه دلخواه خود تنظیم کنند. البته افراد نباید بیش از حد سگک بندهای سوتین خود را سفت کنند که تحمل سوتین برای آ‌ن­ها آزاردهنده شود. با استفاده مداوم از سوتین، بندهای آن، خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهند و شل می‌شوند. این روند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که حتی با تنظیم بندها، باز آن‌ها از روی شانه‌های افراد می‌لغزند.

بنابراین، زمانی که بندهای سوتین بیش از اندازه شل شوند که خودبه‌خود از روی شانه‌ها سر بخورند، نشان‌دهنده تمام­­شدن عمر مفید آن و در واقع، فرارسیدن زمان تعویض سوتین است. درصورتی‌که دیگر قسمت‌های سوتین سالم هستند و فقط بندهای آن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند، افراد می‌توانند با تعویض بند سوتین، بیشتر از آن استفاده کنند.

 

نشانه های تعویض سوتین چیست؟

 

تغییر سایز کاپ‌های سوتین

با ایجاد کوچک‌ترین تغییرات هورمونی و تغذیه‌ای که موجب افزایش یا کاهش وزن خانم‌ها می‌شود، سایز سینه‌های آن‌ها نیز تغییر می‌کند. همچنین بعضی ها به دنبال کوچک کردن سینه خود هستند. با تغییر سایز اندام‌ها، کاپ‌های سوتین گشاد یا تنگ می‌شوند و در هر دو حالت، احساس خوشایندی به مصرف‌کننده نمی‌دهند. بنابراین، با تغییر سایز سوتین می‌توان دریافت زمان تعویض آن و خرید سوتین جدید فرارسیده است.

 

قراردادن قلاب‌های قزن در آخرین ردیف

در قسمت پشت اغلب سوتین‌ها، سه ردیف قزن وجود دارد. زمانی‌که سوتین نو است و بندهای پشت آن از کشسانی بالایی برخوردار هستند، افراد معمولا قلاب‌های قزن را در اولین ردیف قرار می‌دهند. با استفاده مدوام از سوتین، قدرت کشسانی بندهای آن از بین می‌رود و افراد مجبور می‌شوند قزن‌های سوتین را در آخرین ردیف قرار دهند تا سوتین تنگ‌تر شود. بنابراین، یکی دیگر از نشانه‌های فرارسیدن زمان تعویض سوتین، قراردادن قلاب‌های قزن در آخرین ردیف خواهد بود.

 

تغییر شکل پدهای سوتین

درصورتی‌که افراد، عادت به استفاده از سوتین‌های اسفنجی یا جک‌دار دارند، به‌راحتی می‌توانند زمان تعویض آن را تشخیص دهند. در گذر زمان و در اثر شستشوی نادرست سوتین‌های اسفنجی و جک‌دار، پدهای سوتین، حالت اولیه خود را از دست می‌دهند. به‌منظور افزایش دوام سوتین‌های اسفنجی و سوتین ورزشی و همچنین جلوگیری از تغییر شکل پدهای سوتین، افراد می‌توانند سوتین خود را با آب سرد بشویند.

 

خارج­ شدن فنر سوتین از جای خود

سوتین‌های فنردار نیز همانند سایر مدل‌های سوتین عمر مفید مشخصی دارند. در این مدل سوتین، فنر هلالی شکل در یک لایه نازک در زیر کاپ قرار گرفته است. با فرسوده­شدن سوتین و تغییر شکل اولیه آن، فنر سوتین از جای خود خارج می‌شود. در چنین حالتی، ممکن است فنر خارج شده به بدن فرد آسیب برساند پس باید سوتین تعویض شود.

کاربردهای سوتین های کهنه چیست؟

کاربردهای سوتین های کهنه

افراد در برخی مواقع، با فرارسیدن زمان تعویض سوتین، آن را دور نمی‎اندازند و فقط در کمد خود نگه‌داری می‌کنند. پس از مدتی ممکن است آن‌ها تصمیم بگیرند کمد لباس‌های خود را پاک‌سازی کنند و چیدمان آن را براساس ایده کمد لباس کپسولی انجام دهند. در چنین شرایطی آن‌ها می توانند به‌جای دور انداختن سوتین‌های بلااستفاده خود، آن‌ها را تغییر دهند و باز استفاده کنند. دررابطه‌با استفاده مجدد از سوتین‌های بلااستفاده فقط لازم است افراد کمی خلاقیت داشته باشند.

البته تغییر­دادن ست شورت و سوتین به منظور استفاده دوباره، برای تمام لباس­های زیر کهنه پیشنهاد نمی‌شود. زیرا برخی از آن‌ها کثیف و بدرنگ شده‌اند. همچنین افراد می‌توانند برخی از اجزای سالم سوتین را جدا کرده و درصورت نیاز از آن استفاده کنند. به‌عنوان مثال، افراد می‌توانند با جدا کردن بندها و قزن‌های سوتینی اسفنجی که فرم پد آن خراب شده است، اما بندهایش حالت کشسانی خود را دارند و قزن‌های آن نیز سالم هستند، بعدها این اجزا را برای سوتین دیگری استفاده کنند.

 

جمع‌بندی

سوتین‌ها، یکی از مهم‌ترین اجزای لباس زیر خانم هستند و مانند هر لباس دیگری پس از استفاده مداوم، کهنه و فرسوده می‌شوند. به‌دلیل تماس مستقیم سوتین با پوست فرد، بهتر است با فرا رسیدن زمان تعویض سوتین، افراد آن را تعویض کنند. اگرچه به‌طور تقریبی عمر مفید سوتین بین ۶ تا ۹ ماه درنظر گرفته می‌شود، اما این بازه زمانی می‌تواند باتوجه‌به جنس سوتین و تعداد دفعات استفاده از آن تغییر کند. همچنین خانم‌ها با مشاهده ظاهر سوتین یعنی تغییر فرم کاپ‌ها، کشیده­ شدن بندها و خارج­شدن فنر و قزن آن، زمان تعویض سوتین را درمی‌یابند.

مجموعه ماییلدا با چندین سال تجربه در فروش انواع مدل های لباس زیر، مفتخر است که در وبسایت خود بیش از هزار مدل از انواع لباس زیر زنانه را موجود دارد. برای مشاهده کامل محصولاتی از قبیل لباس خواب زنانه، سوتین شیردهی و… می توانید از طریق منوی سایت به بخش فروشگاه مراجعه کنید. برای ارتباط با ما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته یا از طریق پیج اینستاگرام ماییلدا با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *