وبلاگ

لباس خواب چیست؟ [معرفی انواع لباس خواب]

Rate this post

کمتر کسی می‌داند که کاربرد لباس خواب چیست و چرا باید حتما پوشیده شود؟ برخی افراد این نوع لباس زیر زنانه را یک خرید اضافه می‌دانند؛ در حالی‌که اگر فواید استفاده از آن را بشناسند؛ مشتری همیشگی آن خواهند شد.

 

لباس خواب چیست؟

حتما می‌دانید که لباس خواب چیست؟ یک دست لباس راحتی که باید شب‌ها در رختخواب خود بپوشید. برخی افراد تصور می‌کنند که کاربرد لباس خواب تنها برای راحتی آن‌ها، هنگام خواب است؛ بنابراین یک دست لباس خانگی نخی کهنه را به عنوان، لباس خواب استفاده می‌کنند. این در حالی است که پوشیدن لباس خواب برای زنان فواید زیادی دارد؛ چه متاهل باشند؛ چه مجرد؛ هر خانمی باید برای خواب شبانه، لباس خواب مناسب بپوشد. از نوع بلوز و شلوار یا پیراهن. هر نوع لباس خوابی، متعلقات زیادی دارد؛ بنابراین برای خرید آن باید دقت کنید که این تکه‌های اضافه برای شما، نوع زندگی و شهر محل سکونت شما از نظر آب‌و‌هوایی، مناسب باشد. لباس خواب هم باید با سلیقه‌تان هماهنگ باشد؛ هم با شخصیت‌تان. با این‌حال هر برندی بیشتر در تولید یک نوع لباس خواب خاص، معروف می‌شود. در ادامه با ما باشید تا درباره انتخاب لباس خواب، بیشتر بدانید.

لباس خواب چیست

لذت یک خواب آسوده

هنگامی‌که بخواهید شب‌ها، یک استراحت آسوده داشته باشید؛ باید یک لباس راحت و مناسب به تن کنید؛ لباسی که مخصوص چنین موقعیتی باشد؛ لباس خواب نام دارد. برای خرید لباس خواب، باید به هم شخصیت خودتان توجه کنید؛ هم نوع زندگی‌تان؛ اگر هم متاهلید؛ باید در انتخاب لباس خواب، به همسرتان هم توجه ویژه‌ای داشته باشید. لباس خواب‌ها آن‌قدر مدل‌های متنوع دارند که اگر وارد دنیای آن‌ها شوید؛ شاید بخواهید یک کلکسیون کامل، از آن‌ها داشته باشید. این نوع لباس‌های راحتی، گاهی خیلی ساده و ارزان‌اند؛ گاهی هم پرکار و گران قیمت. برای هر سلیقه و بودجه‌ای، ده‌ها مدل لباس خواب در بازار موجود است. بنابراین اگر قصد خرید چنین البسه‌ای را دارید که خواب راحت شبانه را بهتر تجربه کنید؛ حتما باید انواع و هدف از پوشیدن آن را بشناسید.

 

ورود به فروشگاه شورت زنانه

 

انواع لباس خواب

لباس خواب انواع بسیار متنوعی دارد؛ لباس خواب‌های مختلف را می‌توانید بنا به جنس، کاربرد، مدل و فصل مورد استفاده، دسته‌بندی کرد. برای هر هدفی لباس خواب‌هایی با مدل‌های جدید، طراحی می‌شود. حتی مد سال برای لباس خواب، بسیار کاربرد دارد. بنابراین اگر می‌خواهید به‌روز باشید؛ باید انواع لباس خواب را بشناسید.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب لباس خواب زنانه مناسب

لباس خواب پیراهنی

این نوع لباس خواب به صورت یک پیراهن است که خودش صدها مدل دارد. پیراهن لباس خواب می‌تواند به این سبک‌ها باشد:

 • لباس خواب پیراهنی بلند
 • لباس خواب پیراهنی کوتاه
 • لباس خواب پیراهنی آستین‌دار
 • لباس خواب پیراهنی رکابی
 • لباس خواب پیراهنی دارای برش سوتین
 • لباس خواب پیراهنی ساتن
 • لباس خواب پیراهنی کتان

 

لباس خواب بلوز و شلواری

برای کسانی که می‌خواهند انواع لباس خواب شیک را در مجموعه خود داشته باشند؛ می‌توانیم لباس خواب‌هایی را که دو تکه هستند هم پیشنهاد بدهیم. یک تکه بالا تنه که عموما به صورت رکابی است؛ همچنین یک شلوارک، شلوار کوتاه یا شلوار بلند عادی. لباس‌ خواب‌های شلواری عموما به صورت دو تکه به فروش می‌رسند؛ با این‌حال ممکن است؛ برخی ست‌های لباس خواب باشند که همراه خود، تکه‌های اضافه هم دارند؛ مثلا:

 • ربدوشامبر
 • رویه نخی
 • بلوز آستین کوتاه

لباس خواب بلوز و شلواری

ست لباس خواب

برخی دیگر از انواع لباس خواب، بین ۵، ۷ تا ۹ تکه دارند؛ یعنی یک ست کامل هستند؛ همگی در یک جعبه قرار دارند. این نوع لباس‌های خواب برای هدیه دادن به دوستان عالی هستند؛ حتی اگر می‌خواهید لباس خوابی برای عروس بخرید یا برای جهیزیه خودتان، می‌توانید از این سبک، ست‌ها برای خود تهیه کنید. تکه‌های ست لباس خواب، عبارت‌اند از:

 1. ربدوشامبر بلند
 2. ربدوشامبر کوتاه
 3. بلوز رکابی
 4. بلوز آستین‌دار
 5. شلوارک
 6. شلوار بلند
 7. پیراهن کوتاه
 8. پیراهن بلند
 9. نیم تنه کوتاه

ست لباس خواب

لباس خواب برای فصول

برای خرید لباس خواب در فصل گرم یا سرد می‌توانید، اول فصل به بازار بروید؛ معمولا لباس‌های خوابی که برای فصل سرد هستند؛ از پارچه‌هایی دوخته شده‌اند که از درون کرک گرم دارند. بنابراین با پوشیدن آن‌ها در شب‌های سرد پاییز و زمستان، یخ نمی‌کنید؛ خواب راحت‌تری را هم دارید.

 

چرا باید لباس خواب بپوشیم؟

اگرچه برای پوشیدن لباس خواب می‌توان داشتن حس خوب و آسایش خواب را بهترین دلیل دانست؛ با این‌حال فواید پوشیدن لباس خواب، خیلی زیاد است؛ شما باید برای هر فصل لباس خواب مخصوصی بپوشید. این لباس‌ مناسب خواب، کمک می‌کند:

 • الیاف نرم و طبیعی لباس خواب، واکنش حساسیت پوستی را کاهش دهند.
 • بدن در هنگام خواب، کشش الیاف سفت لباس روز و عصر را دیگر تحمل نکند.
 • بدن دیگر در یک لباس تنگ نیست و می‌تواند کمی هوا بخورد.
 • عضلات، پوست و تاندون‌های بدن کمی نفس می‌کشند و در حالت استراحت قرار می‌گیرند.
 • آلودگی‌های هوای محیطی و سطوح از روی لباس طول روزتان، به محیط بهداشتی رختخواب، منتقل نمی‌شوند.
 • شوهر نسبت به خانم حس بهتری پیدا می‌کند.
 • غلت زدن در تختخواب با لباس خواب راحت‌تر است.
 • بدن به خوبی استراحت می‌کند و برای صبح روز بعد انرژِی خوبی تجدید می‌کند.
 • پوشیدن لباس‌ خواب‌ یا کاستوم زنانه، حس تحریک زناشویی خوبی در مرد، ایجاد می‌کنند.
 • بنیان خانواده محکم‌تر می‌شود.
 • بدن شرطی می‌شود که با پوشیدن لباس خواب، باید به طور کامل استراحت کند.
 • خانم، خواب راحت‌تری را تجربه می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: مضرات بستن سوتین هنگام خواب

ویژگی‌های لباس خواب زنانه

لباس خواب تنها برای خانم‌های متاهل نیست؛ کودکان و دختران نوجوان هم لباس خواب مخصوص خود را دارند؛ با این حال معمولا ست‌های لباس خواب برای زنان متاهل تولید می‌شوند. ویژگی‌های لباس خواب زنانه، عبارت‌اند از:

 • معمولا از جنس ساتن هستند.
 • چند تکه هستند.
 • تزئینات گیپور دارند.
 • ربدوشامبر دارند.
 • رنگ‌های جذاب و تند دارند؛ مثلا: قرمز، جگری، سبز یشمی، سورمه‌ای یا مشکی.
 • برش سینه جذاب و زیبا دارند.

 

ویژگی های لباس خواب زنانه

تفاوت لباس شب و لباس خواب

برخی افراد تصور می‌کنند که لباس شب، همان لباس خواب است. در صورتی‌که لباس شب، معمولا برای مهمانی‌های شبانه هستند. از طرفی برخی لباس‌های راحتی به صورت بلوز و شلوار هم هستند که خانم‌ها در خانه می‌پوشند و با آن شام می‌پزند یا قبل از خواب، کارهای شخصی‌شان را انجام می‌دهند. در صورتی‌که لباس خواب، بنا به تعریفی که دادیم، یک البسه با جنس نرم و لطیف است؛ خانم‌ها آن را می‌پوشند که راحت‌تر بخوابند. لباس خواب‌های زنانه نیز، طراحی جذاب‌تری دارند و برای سلایق مردانه، طراحی می‌شوند.

 

 

سوالات متداول

در بالا به طور مفصل توضیح دادیم که لباس خواب چیست؛ درباره کاربرد و نگهداری‌اش، این نکات را حتما بخوانید:

لباس خواب را چطور باید شست؟

لباس خواب های ساتن یا کتان را باید حتما با آب سرد و شوینده‌ای ملایم مانند شامپو بچه شست.

لباس خواب دخترانه هم داریم؟

تمام انواع لباس خواب تابستانه، زمستانه، پیراهن یا شلواری برای دختر بچه‌ها و دختران نوجوان انواع خاص دارند.

وقتی مهمان هستیم؛ چه لباس خواب بپوشیم؟

اگر در یک سفر دسته‌جمعی هستید یا خانه اقوام، مهمان؛ بهتر است از انواع لباس خواب کتان شلواردار استفاده کنید. لباس خواب‌های ساتن برای اتاق خصوصی خودتان مناسب‌اند.

 

جمع‌بندی

در این مطلب توضیح دادیم که لباس خواب چیست؟ انواع و کاربردهای آن را به طور دقیق توضیح دادیم؛ اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که با لباس راحتی خانگی، به رخت‌خواب می‌رفتید؛ حتما هدف پوشیدن لباس خواب را مجددا مطالعه کنید. اگر خواستید لباس خواب بخرید؛ بهتر است؛ سری به یک فروشگاه آنلاین لباس زیر زنانه ماییلدا بزنید؛ تمام مدل‌های لباس خواب‌های مناسب سن‌تان را دقت ببینید؛ سپس یک خوبش را برای خود بخرید. همچنین اگر آقا هستید و می‌خواهید همسرتان را سورپریز کنید؛ لباس خواب شیک، یک هدیه ایده‌آل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *