وبلاگ

مضرات بستن سوتین هنگام خواب

مضرات بستن سوتین هنگام خواب
۵/۵ - (۲ امتیاز)

اکثر خانم‌های جوان به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیا بستن سوتین در خواب خطرناک است؟ پوشیدن سوتین در خواب خوب است یا بد؟ همیشه توصیه پزشکان و مدل‌های مشهور جهان این بوده که پوشیدن سینه بند (سوتین) مزایای بسیاری دارد و حتما از ابتدای بلوغ سوتین بپوشید، از جمله مزایایی که همگان بر آن اصرار دارند این است که بستن سوتین از افتادگی و آویزان شدن سینه‌ها در سنین پیری جلوگیری خواهد کرد.  

اما این مساله شب‌ها و در هنگام خواب کمی متفاوت است، عده‌ای عقیده دارند بستن سوتین در خواب باعث خوش فرم شدن سینه می‌شود و در مقابل عده‌ای عقیده دارند مضرات بستن سوتین در هنگام خواب زیاد است و شب‌ها باید بدون سوتین خوابید، حتی این ادعا را از جنبه علمی نیز بررسی کرده‌اند، در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا به بررسی فواید نبستن سوتین در خواب و عوارض بستن سوتین در هنگام خواب خواهیم پرداخت.

 

علت پوشیدن سوتین (سینه بند) چیست؟

سینه‌های زنان از چربی و عضله تشکیل شده است که به وسیله رباط‌های ظریفی به یکدیگر متصل شده‌اند. این عضلات و بافت‌های چربی توسط استخوان‌های شانه نگه داشته شده‌اند و همانطور که می دانید نیروی جاذبه زمین همه چیز را به سمت پایین می کشد، از این رو پزشکان توصیه می کنند که با بستن سوتین از کشیده شدن پستان ها به وسیله نیروی جاذبه زمین جلوگیری می شود.

از موارد دیگر علت پوشیدن سوتین این است که در سنین بلوغ که سینه‌ها در سن رشد هستند، به خوش فرم شدن و بزرگ نشدن سینه‌ها کمک خواهد کرد. حتی سوتین بر نحوه ایستادن و صاف شدن ستون فقرات و جلوگیری از قوز نیز تاثیر دارد. اما این موضوع باعث نمی‌شود که سوتین را به صورت ۲۴ ساعته بر تن داشته باشید زیرا آن هم مضراتی دارد که تمام متخصصین پوشیدن سوتین به صورت دائمی را منع کرده اند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که اندازه و فرم سینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که پوشیدن سوتین با سایز و مدل مناسب تنها یکی از آن عوامل است؛ تغییرات سن، ژنتیک، هورمون‌های بدن، بارداری های متعدد، شیر دادن و تغییر وزن همه و همه در فرم سینه و میزان افتادگی آنها تاثیرگذار هستند.

 

علت پوشیدن سوتین (سینه بند) چیست؟

 

 

بستن سوتین چه مضراتی دارد؟

کسانی که با بستن سوتین مخالف هستند، اعتقاد دارند که بستن سوتین باعث سرطان سینه می شود زیرا وقتی سوتین می پوشید، سینه بند غدد لنفاوی را تحت فشار قرار می‌دهد و فشار وارد شده باعث گرفتگی رگ ها و غدد لنفاوی در آن ناحیه می شود و این گرفتگی ها موجب ایجادتوده های سرطانی خواهد شد.

با اینکه این ادعا ثابت نشده است اما بهتر است در ساعاتی از شبانه روز سوتین نبندید، مخصوصا بستن سوتین در خواب و شب ها از نظر بهداشتی درست نیست و به علت تعریق در خواب و ایجاد رطوبت در زیر سوتین ممکن است باعث تولید باکتری و قارچ در آن ناحیه شود.

پوشیدن سوتین تنگ و نامناسب هنگام خواب مانع یک خواب راحت می شود و باعث می شود در طول خواب استراحت کافی نداشته باشید و صبح ها آشفته و خسته بنظر برسید.

 

مضرات و عوارض بستن سوتین

 

عوارض بستن سوتین هنگام خواب چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد ضد و نقیض ها درباره بستن یا نبستن سینه بند بسیار است که هیچ کدام از دو گروه نیز تا به امروز نتوانستند ادعاهای خود را اثبات کنند. عوارض بستن سوتین هنگام خواب خطرناک نیست زیرا شواهد و اسناد علمی دال بر صحت این موضوع تاکنون ارائه نشده است.

اما احتیاط شرط عقل است و بهتر است ساعاتی را سینه ها بدون سوتین بگذارنند. وقتی عوارض بستن سوتین هنگام خواب را که در ادامه بررسی کرده‌ایم بخوانید، متوجه خواهید شد که می توان به راحتی از مضرات بستن سوتین هنگام خواب جلوگیری کرد. البته از این نکته نباید غافل شد که یکی از روش های داشتن خوابی عمیق و آرام برای خانم ها پوشیدن لباس خواب زنانه قبل از رفتن به رختخواب می باشد.

 

مضرات بستن سوتین به هنگام خواب چیست؟

 

عوارض بستن سوتین هنگام خواب؛ ایجاد حساسیت پوستی

به جز سوتین‌های نخی ساده، دیگر سینه بندها از اجزا و مواد مختلفی مانند اسفنج‌ها، فنرها و پارچه‌هایی مانند گیپور تشکیل شده اند که باعث سوزش و خارش در پوست سینه می شوند و این موضوع زمانی تشدید می‌شود که شما دارای پوستی حساس باشید.

بنابراین اگر به پوشیدن سوتین هنگام خواب عادت کرده‌اید و نمی‌توانید سوتین نپوشید و قصد پوشیدن سوتین در خواب را دارید، توصیه می شود به هنگام خرید سوتین نهایت دقت را به خرج دهید و سوتین های نخی راحت و ساده که در ساخت آنها از پلاستیک استفاده نشده است را خریداری کنید یا سوتین مخصوص خواب استفاده کنید تا پوست ناحیه سینه فرصت نفس کشیدن داشته باشد.

 

عوارض بستن سوتین هنگام خواب؛ ایجاد عفونت قارچی و باکتریایی

بدن در حالت خواب بیشتر عرق می‌کند و همانطور که گفته شد سوتین یک فضای مرطوبی را در ناحیه سینه درست می‌کند و همین امر باعث ایجاد عفونت های باکتریایی و قارچی می‌شود، مخصوصا اگر عادت به پوشیدن سوتین‌های تنگ دارید. البته حواستان به این موضوع هنگامی که ورزش می کنید نیز باشد، بهتر است برای ورزش از سوتین ورزشی مناسب استفاده کنید، همچنین بعد از ورزش سوتین خود را عوض کنید.

 

عوارض بستن سوتین هنگام خواب؛ اختلال در جریان خون

همانطور که می دانید به علت بی حرکت ماندن بدن، سرعت جریان خون کاهش می یابد و یکی از عوارض بستن سوتین هنگام خواب اختلال در خون‌رسانی به ناحیه سینه می شود و همین امر موجب ایجاد مشکل در عملکرد غدد لنفاوی خواهد شد، شاید به همین علت است که برخی زنان صبح‌ها و ساعات اولیه بیداری دچار سرگیجه می شوند. اگر فرم رشته های غدد لنفاوی تغییر کنند، شروع ماجراها و بیماری های متعددی می شود.

 

فواید نبستن سوتین هنگام خواب چیست؟

هر چقدر از عوارض بستن سوتین در شب گفتیم، حالا نوبت فواید نبستن سوتین هنگام خواب است. خوابیدن بدون سوتین دارای مزایای بسیاری است که بسیاری از زنان آن را تجربه کرده اند. فواید خوابیدن بدون سوتین شامل بهبود کیفیت خواب، افزایش عملکرد خون‌رسانی به نواحی سینه، اجازه تنفس به پوست اطراف سینه ها و در نتیجه کاهش بیماری های پوستی و راحتی بیشتر در طول خواب می شود.

 

مزایای نبستن سوتین هنگام خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *