وبلاگ

سوتین اسفنجی چیست و چه مزایا و معایبی دارد

خرید سوتین اسفنجی
۲.۵/۵ - (۲ امتیاز)

سوتین یک لباس جدا نشدنی برای بانوان است؛ زیرا این پوشش محافظ پوست بانوان در مقابل زخم شدن بدن است. اگر سوتین کیفیت و متریال پایینی داشته باشد، موجب ایجاد رطوبت در نواحی سینه، احتمال ابتلا به قارچ پوستی و ابتلا به سرطان سینه می‌شود. با توجه به اهمیت ویژه اعضای بدن انسان‌ها، بشر همیشه به فکر طراحی و تولید لباس ها و پوشش های گوناگون برای راحتی و آسایش انسان ها بوده است. یکی از این پوشش های ساخت بشر را می‌توان سوتین اسفنجی نامید. سینه‌بند اسفنجی مزایا و معایب زیادی دارد اما لازم است قبل از خرید به برخی از نکات توجه بیشتری کنید.

با توجه به اینکه سلامتی اعضای بدن همیشه برای ما واجب است، لازم است قبل از خرید سوتین به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید یا اگر می‌خواهید به صورت اینترنتی آن را خریداری کنید، توجه به چند نکته زیر ضروری است:

  • داشتن نماد اعتماد
  • پشتیبانی آنلاین
  • امکان بازگشت کالا معیوب
  • قرار گرفتن کالاهای با کیفیت در فروشگاه اینترنتی
  • تنوع سایز سوتین اسفنجی و دیگر وسیله‌ها در فروشگاه اینترنتی

 

سوتین اسفنجی چیست؟

هدف از تولید سینه‌بند اسفنجی راحتی بانوان در استفاده از این مدل سوتین و افزایش زیبایی پس از استفاده از سوتین اسفنجی است؛ در این سوتین از گودی یا کاپ های اسفنجی استفاده می‌شود؛ کاپ در اصل به قسمت جای سینه گفته می شود که و باید تمام سینه در آن جا بگیرد و دوخت کاپ باید بر روی قفسه سینه قرار بگیرد. اگر قبل از خرید به این نکته توجه نکنید، آن سوتین مناسب سینه شما نیست و به بافت سینه شما آسیب می‌رساند.

یکی از کاربردهای این مدل سوتین، متقارن کردن سینه‌های بانوان است؛ در صورتی که سینه‌های شما نامتقارن هستند از این طریق می‌توانید فرم سینه‌های خود را متقارن کنید.

 

مایع داخل سوتین اسفنجی

حقیقت این است که این مایع تنها در سینه بند اسفنجی قرار نگرفته؛ بلکه در داروها، وسایل بهداشتی و… هم قرار می‌گیرد. هدف این مایع جذب رطوبت هوا برای راحتی بانوان در استفاده از سینه‌بند اسفنجی است و هیچ ضرری برای بدن ندارد و فرضیه سرطان‌زا بودن آن کاملا تکذیب شده است.

 

مایع داخل سوتین اسفنجی چیست؟

 

عوارض سوتین اسفنجی

سینه‌بند اسفنجی هیچ عوارضی ندارد؛ بلکه سبک استفاده بانوان از سوتین اسفنجی، مدت زمان استفاده، استفاده در هنگام خواب و… به سینه بانوان آسیب وارد می‌کند.

بانوان باید بدانند که سینه‌بندی باید خریداری کنند که در استفاده از آن راحت باشند و پس از استفاده آن احساس تنگ بودن نکنند؛ یعنی خریدار با سایز سینه متوسط، نباید تصمیم به خرید سوتین اسفنجی سایز کوچک کند. در هنگام خواب آن را از بدن جدا کنند، زیرا استفاده از این پوشش در هنگام خواب مانع جریان خون در بافت پستان‌ها، افزایش گرفتگی و درد در ناحیه پستان‌ها، ایجاد حساسیت‌های پوستی در فرد می‌شود. باز کردن سوتین و پوشیدن لباس خواب زنانه به داشتن خواب آرام و عمیق کمک بسزایی می کند.

تنها در صورتی سوتین اسفنجی عوارض دارد که کیفیت و متریال بسیار پایینی داشته باشد؛ به همین دلیل لازم است قبل از خرید توجه ویژه‌ای به کیفیت سینه‌بند اسفنجی داشته باشید تا به سلامتی خود آسیبی وارد نکنید.

برخی معتقدند که استفاده از سوتین اسفنجی در شیردهی، موجب کم شدن شیر مادر می‌شود؛ پزشکان معتقدند که این فرضیه کاملا اشتباه است و استفاده از این سوتین در شیردهی، عامل کم شدن شیر مادر نمی‌شود، بلکه طرز استفاده از سینه بند ممکن است شیردهی را دچار اشکال کند؛ در نتیجه در دوران شیردهی لازم است از سوتین شیردهی و یا سینه‌بندی استفاده کنید که خیلی سفت و محکم نباشد.

 

آیا سوتین اسفنجی باعث کوچک شدن سینه می شود؟

کوچک شدن اندازه سینه به کمک سینه‌بند اسفنجی، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و هیچ جنبه علمی ندارد، یعنی اینکه اگر یک شخص با سایز سینه متوسط، از سوتین دخترانه اسفنجی سایز کوچک هم استفاده کند، سایز سینه خریدار کوچک‌تر نمی‌شود و این احتمال وجود دارد که به سلامتی خود آسیب وارد کند. و در آخر باید ذکر کرد، طبق گفته تولید کنندگان سوتین، سینه‌بند ‌مانع افتادگی و بزرگ شدن سینه می‌شود.

به طور کلی بزرگ یا کوچک شدن سینه، بستگی به سبک زندگی شخص، مدت زمان استفاده از سینه‌بند اسفنجی و تغذیه دارد؛ یعنی این احتمال وجود دارد که شخص بعد از پوشیدن سوتین اسفنجی در طولانی مدت، سینه‌اش بزرگتر یا کوچکتر شود.

 

آیا سوتین اسفنجی باعث کوچک شدن سینه می شود؟

 

تشخیص سایز سوتین اسفنجی

همانطور که بارها ذکر شده، سوتین باید مناسب سینه شما باشد؛ بزرگتر بودن سینه‌بند موجب افتادگی سینه شما می‌شود و کوچک‌تر بودن سینه‌بند، موجب درد در سینه می‌شود.

برای تشخیص سایز سینه‌بند اسفنجی، شما باید سایز دو قسمت بدن خود را پیدا کنید؛ یکی سایز دور سینه و دیگری سایز زیر سینه است. سیستم سایز بندی سوتین، به اینچ است، پس شما لازم است اندازه سینه خود به اینچ پیدا کنید. روند تشخیص سایز سینه، به شرح زیر است:

۱- در مرحله نخست یک سوتین که در آن راحت هستید و کاملا اندازه بدن شماست، بپوشید و اقدام به اندازه‌گیری زیر سینه خود کنید.

۲- شما پس از پوشیدن سینه‌بند، مماس با خط زیرین کرست و روی قفسه سینه، متر را بچرخانید و اندازه بگیرید و از اندازه آن قبل از خرید سوتین اسفنجی مطمئن شوید.

۳- لازم است بدانید که متر نباید خیلی شل و سفت بگیرید.

۴- لازم است عملیات مترگیری زیر سینه را جلوی آینه و یا به کمک یک نفر دیگر انجام دهید.

۵- پس از تشخیص اندازه زیر سینه، باید سایز دور سینه را اندازه بگیرید.

۶- برای این‌کار لازم است حتما سوتینی که در شماره یک پوشیده‌اید به تن داشته باشید.

۷- از بزرگترین بخش سینه، اقدام به اندازه‌گیری کنید یا به عبارتی، متر را در جایی که نوک سینه قرار دارد، بچرخانید.

۸- در آخر باید بدانید که متر نباید پیچ خوردگی یا کشیدگی داشته باشد تا اندازه صحیح پیدا شود.

 

آیا سوتین اسفنجی سرطان زاست

به دلیل تنوع زیاد سینه‌بند، برخی از فروشندگان، برای فروش محصولات خود، شایعاتی پخش می‌کنند. یکی از این شایعات، فرضیه سرطان‌زا بودن سینه‌بند اسفنجی است.

زنان از مبتلا شدن به بیماری سرطان سینه، بیشتر می‌ترسند تا این‌که به بیماری‌های قلبی مبتلا شوند؛ زیرا سینه بخشی از هویت زنانه است. به همین دلیل دکتر لو چن و تیم تحقیقاتی‌اش در سال‌های اخیر بر روی سرطان‌زا بودن سینه‌بند تحقیقاتی انجام داد که نتیجه این تحقیقات نشان داد، فرضیه سرطان‌زا بودن سینه‌بند اسفنجی شایعه است و استفاده از سوتین هیچ مشکلی برای سلامتی بانوان ندارد، مگر اینکه به صورت غیر استاندارد از سینه بند اسفنجی و یا دیگر سینه‌بندها استفاده کنند.

 

تفاوت سایز سوتین اسفنجی و معمولی

سوتین های معمولی دارای سایز استاندارد هستند؛ یعنی بعد از اینکه سایز  سینه خود را تشخیص دادید، هر کرست معمولی که بخواهید سفارش دهید، هم اندازه با بدن شماست؛ اما این موضوع در سینه‌بند اسفنجی دیده نمی‌شود.

یکی ازتفاوت های سایز سینه‌بند اسفنجی و معمولی، کوتاه تر بودن سینه‌بند اسفنجی نسبت به سوتین معمولی است؛ یعنی اگر سایز سینه‌بند معمولی مخصوص بدن شما ۷۰ است و می‌خواهید سینه‌بند اسفنجی خریداری کنید، باید سایز ۷۱ و یا ۷۲ انتخاب کنید؛ دلیل این کار این است که سوتین اسفنجی معمولاً نسبت به معمولی کوتاه‌تر است.

این قضیه کاملا در مورد تمام سوتین‌های اسفنجی در مقایسه با سینه‌بند معمولی صدق نیست و بیشتر در محصولات سینه‌بند اسفنجی چینی دیده می‌شود.

 

تفاوت سوتین اسفنجی و سوتین معمولی

 

تفاوت سوتین اسفنجی و جکدار

یکی از کاربردهای سوتین جکدار، به‌هم چسباندن سینه ها است؛ کسانی از سینه‌بند جکدار استفاده می‌کنند که سایز سینه‌های کوچکی داشته باشند و یا فاصله میان دو سینه، زیاد باشد. این پوشش بیشتر در مهمانی‌ها کاربردی است، زیرا سینه‌ها را به طرف بالا می‌کشاند، اما اگر نمی‌خواهید سوتین جکدار در مهمانی‌ها استفاده کنید، می‌توانید از سوتین اسفنجی مجلسی هم استفاده کنید.

تفاوت این دو سینه‌بند می‌توان یه محل قرارگیری کاپ سینه‌بند اشاره کرد؛ در سوتین جکدار، برای بالا بردن سینه‌ها، در ناحیه پایینی سوتین، اسفنج با ضخامت زیادی قرار گرفته به همین دلیل این سوتین سینه‌ها را به طرف بالا می‌کشاند و کاربرد این مدل سوتین، افزایش حجم و فرم دهی به سینه است.

 

چگونه سوتین اسفنجی را بشوییم

در مرحله اول شستشوی سینه‌بند اسفنجی، لازم است گیره‌های آن را ببندید مگر این‌که سوتین نامرئی اسفنجی باشد که گیره ندارد اما اگر گیره دارد، پس از بستن گیره،  باید در هنگام شستشو آن را در کیسه مخصوص لباس زیر قرار دهید تا از دیگر لباس ها جدا شود تا در دیگر لباس ها گیر نکند؛ اگر این وسیله ندارید، می‌توانید سینه‌بند و یا دیگر لباس‌های زیر خود را را در رو بالشتی قرار دهید و در آن را ببندید.

در مرحله سوم لازم است که سوتین اسفنجی را در چرخه ملایم لباسشویی با آب گرم و یا سرد بشویید.

یکی از اشکالات در هنگام شستشوی سینه‌بند اسفنجی، قرار دادن چندین رنگ در لباسشویی در حین شستشو سوتین است؛ این کار موجب تغییر رنگ سوتین می‌شود و لازم است سینه‌بند را همراه با رنگ‌های یکسان بشویید.

و در آخر لازم است بدانید که در حین شستن سینه‌بند اسفنجی، در لباسشویی لباس‌های جین، حوله، ژاکت، کاپشن و… قرار ندهید؛ لازم است که سوتین را با لباس‌های هم وزن شستشو کنید؛ لباس‌هایی مانند تی شرت، جوراب، بیژامه و دیگر لباس‌های زیر بشویید.

 

نحوه شستن سوتین اسفنجی

 

خرید سوتین اسفنجی ارزان

تا اینجا شما اطلاعات زیادی در خصوص سینه‌بند اسفنجی کسب کرده‌اید؛ اما باید بدانید همیشه نسخه ارزان یک وسیله کاربردی، در لیست خرید مردم است. سینه‌بند اسفنجی هم نسخه‌های ارزان آن یافت می‌شود، اما لازم است به نکات مهمی توجه کنید. اگر تصمیم دارید سینه‌بند اسفنجی را به صورت اینترنتی خریداری کنید، لازم است به برخی نکات زیر، توجه کنید:

  • امکان برقراری تماس با پشتیبانی
  • فعالیت چند ساله در بستر اینترنت
  • امکان بازگشت کالا و مبلغ شما در صورت ارسال مرسوله اشتباه
  • پشتیبانی در هر زمانی که سئوالی دارید
  • داشتن درگاه پرداخت قابل اطمینان

باید اعلام کنیم که فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا از سال ۱۳۹۷ در بستر اینترنت، شروع به فعالیت کرده است؛ این فروشگاه در دیجی کالا موفق به فروش بیش از نیم میلیون کالا برای ایرانیان شده است. موفقیت و رضایت مردم موجب شده است تا تصمیم به تاسیس یک فروشگاه جدا و ارائه خدمات به صورت مستقیم و حذف واسطه‌ها، به مردم ایران شویم؛ اگر تصمیم به خرید سوتین اسفنجی باکیفیت و اصل دارید، فروشگاه ما می تواند یکی از گزینه‌های مفید برای مردم ایران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *