وبلاگ

نحوه شستشوی لباس های زیر زنانه

شستشوی لباس زیر زنانه
Rate this post

اینکه تصور می‌کنید شستن لباس زیر زنانه به همراه دیگر لباس‌ها در لباسشویی تنها راه است، یک باور غلط است، لباس‌های زیر به دلیل اینکه بیشتر از دیگر لباس‌ها در معرض باکتری و ویروس‌ها هستند، باید جدا از بقیه لباس‌ها شسته شود یا اینکه اگر تصمیم به شستن این لباس‌ها با دیگر لباس‌ها مانند تی‌شرت، شلوار و… در لباسشویی دارید، باید لباس زیر مانند سوتین، در یک کیسه توری قرار دهید؛ زیرا احتمال انتقال ویروس‌هایی که موجب عفونت می‌گردد از دیگر لباس‌ها وجود دارد است.

چندین راه برای شستشوی لباس‌های زیر زنانه وجود دارد که با خواندن این مطلب به آن‌ها پی می‌برید. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا به روش های شستشو لباس های زیر زنانه می پردازیم.

اگر تصمیم دارید لباس‌های زیر خود را بشویید، لازم است به روش سنتی اعتماد کنید و سوتین و شورت‌های خود را با دست بشویید. نیاز نیست حتما برای شستن این لباس‌ها آب خیلی گرم یا ولرم باشد، بلکه به دلیل اینکه آب سرد کمترین آسیب را به بافت لباس وارد می‌کند، لازم است لباس‌های زیر زنانه را با آب سرد بشویید.

 

شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن لباس زیر، باید با اصول دسته‌بندی لباس‌ها بر اساس جنس و رنگ آشنا شوید. اگر تصمیم به شستن لباس زیر زنانه با ماشین لباسشویی دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اول باید جنس لباس خود را تشخیص دهید؛ اگر جنس لباس زیر شما از پنبه یا الیاف مصنوعی است، شستشوی این لباس با ماشین لباسشویی مشکلی ندارد.
 2. پس از تشخیص جنس لباس خود، باید برچسب لباس را به عنوان سند در نظر بگیرید و چک کنید که شستن لباس شما، باید در چه دمایی انجام شود. به عنوان مثال لباس زیر باید در دمای زیر ۲۰ درجه شستشو شود؛ زیرا اگر دمای بالای ۲۰ درجه باشد، موجب شل شدن لباس می‌شود.

شستشوی لباس زیر زنانه با ماشین لباسشویی

نحوه شستن شورت زنانه

شورت‌ با قسمت خصوصی بدن در تماس است و به همین دلیل، آلودگی و باکتری بیشتری در آن وجود دارد و همچنین احتمال انتقال آلودگی به اعضای بدن در آن بیشتر است، لذا می بایست به شستشو و نظافت آن، مخصوصا نحوه شستن شورت زنانه اهمیت بیشتری داده شود. پزشکان با تحقیق و بررسی، راه های شستن شورت‌ها را توضیح دادند که در ادامه می‌توانید بخوانید:

 1. شستن شورت زنانه به کمک ماشین لباسشویی
 2. شستن شورت زنانه به صورت دستی

نحوه شستشوی شورت زنانه

بهترین روش شستن شورت زنانه

یکی از بهترین راه‌های شستن شورت زنانه، شستشو به صورت دستی است. لازم است چند نکته بعد از خرید شورت، انجام دهید:

 1. به محض خرید شورت زنانه، و قبل از استفاده، آن‌را بشویید.
 2. برای شستشو باید با دست این لباس را از آب گرم و مواد شوینده بدونِ ایجاد حساسیت کمک بگیرید.
 3. پس از پایان شستشو، شورت زنانه خود را در هوای آزاد و معرض نور خورشید پهن کنید تا خشک شود و در آپارتمان قرار ندهید.

شستن شورت با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از قوی‌ترین ماده ها برای از بین بردن باکتری و لکه‌های موجود در لباس زیر است. چندین راه برای شستن شورت زنانه با جوش شیرین وجود دارد که در تمامی راه‌ها گردآوری شده و در ادامه می‌توانید آن‌ها را بخوانید:

 1. جوش شیرین باید با آب ترکیب شود تا به صورت خمیر ساخته شود و بعد از ساختن خمیر، آن را بر روی لکه های قرار گرفته در شورت زنانه بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید. بعد از سپری شدن ۱۵ دقیقه، شورت خود را بشویید تا لکه‌ها از بین بروند.
 2. اگر شورت زنانه شما بوی بدی دارد، تنها کافیست که به مدت یک شبانه روز لباس خود را در محلول آب و جوش شیرین قرار دهید.

شستن شورت زنانه با جوش شیرین

روش شستن سوتین اسفنجی

بعد از خرید سوتین با هر نوع و مدلی، بهتر است که شسته و سپس استفاده شود. سوتین اسفنجی به چندین روش شسته می‌شود. یکی از روش‌ها به کمک لباسشویی است و دیگر روش به صورت دستی است. به دلیل شرایط خاص الیاف به کار رفته در سوتین‌ها، پیشنهاد می‌شود که لباس زیر خود را به صورت دستی بشویید. بر خلاف شورت زنانه، سوتین اسفنجی باید مقابل نور غیر مستقیم آویزان شود تا خشک شود.

 

نحوه شستن سوتین اسفنجی با دست

سینه بند اسفنجی به دلیل شرایطی که دارد، باید به صورت روزانه شسته شود. یکی از دلایل شستشو به صورت روزانه این است که بند سوتین ها از جنس لاستیک هستند، به دلیل ترکیب ترشحات پوست و لاستیک، موجب ساخت واکنش شیمیایی مضر برای بدن می‌شود.

شستن سوتین اسفنجی با دست

 

 1. اگر تصمیم به شستن سوتین اسفنجی با دست دارید، ابتدا یک ظرف یا لگن بزرگ را پر از آب ولرم کنید و سپس ۱ قاشق کوچک یا به اندازه کافی از نظر شما، شوینده غیر الکی و اگر امکان دارد، شوینده صابونی به آن اضافه کنید و پس از ترکیب شدن آب و صابون، سوتین اسفنجی را به آن اضافه کنید و به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید.
 2. پس از سپری شدن این مدت زمان، باید دید که آیا آلودگی سوتین شما به پایان رسیده یا خیر؛ اگر به پایان نرسید مجددا فرایند را تکرار کنید و اگر به پایان رسید، آن را آبکشی کنید و میان دو حوله قرار دهید تا رطوبت باقی مانده از بین برود.
 3. سوتین نباید به صورت مستقیم در مقابل گرما و نور خورشید باشد؛ زیرا موجب می‌شود فرم لباس تغییر کند. برای مانع تغییر فرم سوتین، آن را با یک حوله تمیز بر روی رخت آویز کنید.

کیسه شستشوی سوتین

کیسه شستشوی سوتین به صورت توری است و کاربرد آن‌ها این است که مانع پخش باکتری، میکروب‌ها به دیگر لباس‌ها و مانع آسیب وارد شدن به بافت لباس‌های زیر مانند سوتین، جوراب و شورت زنانه در لباسشویی می‌شود.

تنوع این کیسه‌ها زیاد و در سایز، جنس و رنگ‌های متفاوتی در بازار وجود دارد. نکته مهمی که وجود دارد این است که کیسه را کامل پر از لباس نکنید؛ زیرا موجب می‌شود لباس‌های قرار گرفته در کیسه، به خوبی شسته نشود. باید کیسه‌های زیپ‌دار را خریداری کنید؛ اگر کیسه‌های بندی خریداری کنید، در حین شستشوی لباس در لباسشویی، بندها در هم می‌پیچد و باز کردن آن سخت است.

 

کیسه شستشوی سوتین و لباس زیر

 

در نهایت باید گفت که سعی کنید کیسه‌هایی خریداری کنید که بافت ریزتری دارند و ضخامت تور آنها بیشتر است؛ زیرا مقاوت این مدل‌ها بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *