وبلاگ

خرید اینترنتی

Rate this post

در دنیای مدرن امروز با توجه به اهمیت زمان و یا به هر دلیل دیگری می توان برای مرتفع کردن نیاز ها به صورت اینترنتی خرید کرد. شایان ذکر است که در عصری که اکثر مردم جهان با بحران کرونا دست و پنجه نرم می کنند خرید هرگز برای مصرف کنندگان آسان و راحت نبوده است حتی اگر کاملاً ماسک و دستکش داشته باشید. با این حال خرید اینترنتی ایمن تر و آسان تر است.

با در نظر داشتن مزایای خرید اینترنتی نباید از کلاهبرداری ها و چشم پوشی کرد چرا که آمار کلاهبرداری های خرید اینترنتی نگران کننده شده است. برای خرید دستورالعمل های اساسی وجود دارد که اگر از آنها استفاده کنید و می توانید با اطمینان خرید کنید.

خرید خود را از یک سایت معتبر شروع کنید. بدیهی است که اگر سایت را بشناسید ، احتمال کلاهبردای کمتر می شود. به همین ترتیب به نوع نوشتار سایت ها و غلط های املایی توجه کنید، این  یکی از شیوه های قدیمی کلاهبرداری در این نوع از خرید است. برای مثال .net به جای .com .net استفاده می کنند.

به هیچ عنوان برای خرید آنلاین از کارت اعتباری خود در سایتی که رمزگذاری SSL یا لایه سوکت های امن را نصب نکرده است، کالایی را بصورت آنلاین خریداری نکنید، چرا که خرید ایمنی نخواهید داشت.

بهتر است بدانید که هیچ تجارت الکترونیکی  یا خرید آنلاینی برای تکمیل فراین خرید، نیاز به اطلاعات شخصی شما ندارد. در صورت بروز چنین مشکلی حتی الامکان ، به طور پیش فرض گزینه ی انصراف را انتخاب کنید.

اغلب مردم جهان برای نیاز های روزانه خود از سایت های خرید آنلاین استفاده می کنند و انتظار می رود که تعداد این افراد طی دهه آینده رشد چشمگیری داشته باشد. پیش بینی می شود ارزش کل اقتصاد تجارت الکترونیکی جهانی به صورت صعودی رشد پیدا کند، زیرا خرید آنلاین رایج شده و مشاغل تبلیغ و بازاریابی خود را برای گرفتن فروش آنلاین بیشتر می کنند.

اگر بخواهیم به مزایای خرید آنلاین  اشاره کنیم: راحت ، آسان است و به مشتریان امکان مقایسه قیمت ها و بررسی کالا را به روشی مناسب ارائه می دهد.

نگرانی های خرید آنلاین

در حالی که خرید اینترنتی بدون شک راحت است ، بسیاری از مصرف کنندگان همچنان از ایمنی و امنیت اطلاعات خود نگرانی دارند.

 

برخی از رایج ترین نگرانی های مردم در مورد خرید آنلاین عبارتند از:

دزدی هویت

انتشار اطلاعات مکان خصوصی

هزینه حمل و نقل

قیمت نامناسب

گرفتن بهترین فروش آنلاین

دانستن بهترین زمان برای خرید

ذخیره اطلاعات آنلاین

وقت نداشتن برای بازگشت

بازگشت پذیرفته نشده است

بسته های مهم گم می شوند

نقض اطلاعات

 

راهکارها

با خرید ازمارک های معتبر در وب سایت های معروف و شناخته شده و نیز بررسی بازده و سیاست های حمل و نقل قبل از بررسی ،  اطمینان از استفاده از سیستم پرداخت ایمن ، بسیاری از این نگرانی ها در خرید آنلاین برطرف می شود. اگر  به عنوان مصرف کننده ترجیح می دهید اطلاعات کارت اعتباری خود را مستقیماً به وب سایت وارد نکنید، در اکثر مواقع می توانید از سیستم های پرداخت شخص ثالث استفاده نمایید که شماره کارت اعتباری شما را از فروشنده های اصلی پنهان می کند.

خدمات مشتری

با پیشرفت های فن آوری، سایت های خرید آنلاین تمرکز بیشتری بر خدمات مشتریان دارند. بسیاری از این سایت ها گپ های آنلاین با نمایندگی خدمات مشتری ارائه می دهند که می توانید سیاست های آنها را دریابید و اطمینان حاصل کنید که برای هر کالایی که می خرید مناسب ترین قیمت را پرداخت می کنید.

همچنین می توانید شماره پیگیری دریافت کنید و بررسی نمایید که اقلام سفارشی شما به موقع به دستتان می رسند.

هزینه حمل و نقل

فروشگاه های آنلاین بسیاری وجود دارند که حمل و نقل رایگان را ارائه می دهند. در واقع اکثر سایت های خرید آنلاین ارسال رایگان را به عنوان امتیاز مثبت برای خود ثبت می کنند، زیرا تحقیقات بیان می کنند ۸۸٪ از مشتریان آنلاین در سایت هایی که امتیاز حمل و نقل رایگان ارائه می دهند، خرید می کنند.

 

نکات ایمنی در خرید آنلاین

بدیهی است که مهمترین مسئله امنیت است. بنابراین چند نکته قابل ذکر برای اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شما و وب سایتی که در آن خرید می کنید یک وب سایت معتبر است:

-به دنبال “https” در URL و یک قفل یا نماد کلید شکسته باشید، که بیان می کند اطلاعات شما  کاملا ایمن است.

-وب سایت مورد نظر باید به طوری شفاف سیاست عودت و هزینه حمل و نقل خود را بیان کند.

-مراقب سایت هایی باشید که از تبلیغات پاپ آپ بهره می گیرند.

-وب سایت باید یک آدرس و شماره تلفن حقیقی داشته باشد.

-قیمت ها در فروشگاه آنلاین باید مناسب و واقعی باشند.

برای یک خرید اینترنتی ایمن شما باید بتوانید از کارت اعتباری با محافظت در برابر تقلب و کلاهبرداری استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که سایت مورد نظرتان واقعی و قانونی است. نسبت به سایت هایی که طراحی مشابه دارد به شدت احتیاط کنید و قبل از وارد کردن اطلاعات و اسناد شخصی، آدرس وب سایت را مجددا بررسی کنید.

 

مزایای خرید اینترنتی

اگرچه خطرات مربوط به خرید آنلاین اجتناب ناپذیر هستند و نیز بسیاری از خریداران نگران امنیت اسناد خود هستند، ولیکن مزایای قابل توجهی در خرید اینترنتی وجود دارد:

با خرید اینترنتی در وقت و بنزین صرفه جویی خواهید کرد.

همینطور می توانید محصولات مورد نیاز خود را خارج از ساعات کاری و اداری خریداری کنید.

امکان مقایسه قیمت ها بین چندین وب سایت  معتبر کاری آسان است.

از نظرات مصرف کنندگان و نیز افرادی که این محصول را خریداری کرده اند آگاه می شوید.

بدون انتظار در ارتباط با تلفن، پشتیبانی آنلاین خدمات مشتری دریافت می کنید.

به هنگام استفاده از یک وب سایت معتبر، عودت اجناس امری کاملاً سهل و آسان است.

 

عودت خرید اینترنتی

عودت و مبادلات آنلاین بسته به نوع فروشگاه متفاوت است. برخی از فروشگاه های اینترنتی هزینه حمل و نقل  کالای برگشتی را از شما دریافت می کنند، در حالی که برخی دیگر از آن ها این هزینه را ندارند. حتی برخی از وب سایت ها برچسب حمل و نقل را به همراه خرید برای سهولت کار در بر دارند.

تذکر

افراد مسن تر بیشتر در معرض کلاهبرداری آنلاین هستند چرا که کلاهبرداران تصور می کنند  سالخورده ها از نظر فنی به اندازه نسل جوان باهوش نیستند. بنابراین خوب است که به نکات زیر توجه نمایید:

-با به کار بردن از ترکیبی از اعداد و حروف، اطمینان حاصل کنید که رمز ورود ایمیل شما کاملا ایمن است. نرم افزارهای هک آنلاین می توانند به راحتی رمزهای عبور ساده را که فقط یک کلمه یا یک تاریخ هستند بشکنند. یک رمز عبور  نسبتا پیچیده ایجاد کنید و برای سایت های مختلف از رمزهای عبور متفاوت استفاده کنید.

– بهتر است به این مارک ها و سایت های  معتبر پایبند باشید چرا که می دانید مارک و موجودی آنها واقعی است. و مطمئن شوید که در صفحه رسمی فروشگاه آنلاین خرید خود را ثبت می کنید.

-حین خرید آنلاین اطمینان حاصل کنید که این کار را تنها در سایت های ایمن انجام می دهید، شما می توانید با مشاهده URL این موضوع را تشخیص دهید.

پرداخت ایمن در خرید آنلاین

وقتی نوبت به پرداخت آنلاین می رسد، تعدادی از روش های پرداخت از سایر آن ها ایمن ترند. برای مبتدیان، پرداخت با کارت اعتباری ایمن تر است. شرکت های ارائه دهنده کارت های اعتباری در صورت رخداد مشکل و خطا، از مشتریان در برابر بروز مشکل بسیار بهتر محافظت می کنند. راه دیگراستفاده از خدمات پرداخت شخص ثالث است.

 

روش های اساسی که می توانید هنگام خرید آنلاین از خود محافظت کنید

اولین راه برای محافظت از خود این است که مطمئن شوید از یک دستگاه ایمن استفاده می کنید. با بررسی به روز بودن مرورگر خود شروع کنید. مجرمان اینترنتی اغلب برای دسترسی به داده های شخصی از اشکالات نرم افزاری و آسیب پذیری های لغو نشده استفاده می کنند. همچنین نصب یک نرم افزار ضد ویروس برای محافظت در برابر بدافزار ایده خوبی است. برخی از آنها ، مانند Avira Free Security ، دارای چندین لایه محافظتی از جمله ضد کلاهبرداری و ویژگی های ایمنی مرورگر هستند.

دوم ، برای هر حسابی که ایجاد می کنید از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید. هرگز از رمز عبور یکسان برای چندین حساب استفاده نکنید و از استفاده از ترکیباتی که به راحتی می توان مانند تولد یا کد پستی خود را کشف کرد خودداری کنید. می توانید با استفاده از یک مدیر رمز عبور رمزهای عبور غیرقابل کنترل را بیابید و آنها را برای خود بخاطر بسپارید. برای امنیت بیشتر ، تنظیم احراز هویت دو عاملی نیز توصیه می شود.

سرانجام، رعایت تمامی این نکات و قوانین اساسی به شما اعتماد به نفس می دهد تا با خیال راحت خرید اینترنتی خود را ثبت کنید. چرا که خرید آنلاین یک روش عالی برای رفع نیاز در قرن ۲۱ است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *