وبلاگ

سوتین ورزشی چیست؟

سوتین ورزشی
۳/۵ - (۲ امتیاز)

استفاده از لباس ورزشی زنانه مناسب حین ورزش کردن برای خانم‌ها امری لازم و ضروری است. خانم‌ها باید بر اساس فیزیک بدن خود، از سوتین مناسب حین ورزش کردن استفاده کنند. دلیل استفاده از سوتین ورزشی این است که سینه‌های خانم‌ها در حین ورزش تکان می‌خورد و باعث آسیب جدی به فرد می‌شود. سینه زنان ماهیچه‌ای ندارد و بافت آن چربی است. به همین دلیل خرید سوتین مناسب و استفاده از آن در حین تمرین و ورزش بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لباس زیر زنانه ماییلدا قصد داریم توضیح دهیم سوتین ورزشی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

سوتین ورزشی چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

سوتین ورزشی یا Sport Bra همانطور که از نام آن پیدا است مخصوص ورزش طراحی شده و برای فعالیت‌هایی که باعث تولید گرمای زیادی در بدن می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم سینه خانم‌ها در هنگام دویدن و فعالیت ورزشی به شدت حرکت می‌کند.

قفسه سینه توسط رباط‌ها به شانه متصل است و توسط این رباط‌ها حمایت می‌شود. هنگامی که فعالیت‌های سنگین زیادی مانند ورزش انجام می‌دهید، به دلیل سنگینی سینه‌ها، بالا و پایین پریدن باعث کشیدگی رباط می‌شود، مخصوصاً برای خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ‌تری دارند این امر شدیدتر اتفاق می‌افتد. بدون استفاده از سوتین ورزشی، در دراز مدت رباط کشیده می‌شود و افتادگی سینه در زنان رخ می‌دهد. در نتیجه فرم سینه‌ها از بین می‌رود و شاید تنها راه حل این مشکل جراحی باشد که خطرات و مشکلات خاص خود را دارد.

سوتین ورزشی چیست

پوشیدن سوتین ورزشی مناسب نه تنها باعث می‌شود حین ورزش راحتی بیشتری را تجربه کنید، بلکه از کشیدگی بیش از حد رباط‌های قفسه سینه و درد ناشی از آن نیز جلوگیری می‌کند.

 

استفاده از سوتین ورزشی چه فایده‌ای دارد؟

سوتین ورزشی یا نیم تنه ورزشی با حمایت از سینه‌ها از آسیب دیدن بافت سینه در حین ورزش جلوگیری می‌کند. تحقیقات علمی نشان می‌دهند در حین ورزش، سینه‌های زنان به اندازه ۱۴ سانتی‌متر از هر طرف کشیده یا پرتاب می‌شوند. این امر برای زنان آزاردهنده و آسیب‌زا خواهد بود. سینه‌های زنان از چربی تشکیل شده و به راحتی آسیب می‌بینند و نیاز به مراقبت دارند. در نتیجه هنگام ورزش، خانم‌ها باید از یک سوتین مخصوص ورزشی مناسب استفاده کنند تا از سینه‌های آن‌ها حمایت کرده و از حرکت ناگهانی و آسیب به سینه‌ها جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سوتین ورزشی

 

ساختار سوتین ورزشی چیست؟

سوتین‌های ورزشی می‌توانند فوایدی بیشتر از سوتین‌های معمولی که به صورت روزمره استفاده می‌کنید داشته باشند. این سوتین‌ها هنگام ورزش باعث فشرده سازی سینه‌های شما می‌شوند. درواقع این سوتین‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که حجم سینه را تا حد امکان بر روی قفسه سینه فشرده کرده و از حرکت آزادانه آن در حین فعالیت‌های ورزشی جلوگیری کند.

ساختار سوتین ورزشی به گونه‌ای است که حرکات هر سینه را آزادانه و مستقل از دیگری کنترل می‌کند و این ویژگی به آن‌ اجازه می‌دهد بهترین پشتیبانی را برای حرکت هر سینه به‌طور جداگانه در حین ورزش داشته باشد. در عین حال، سوتین‌های ورزشی، به تعریق در حین ورزش کمک می‌کنند.

ساختار سوتین ورزشی

به طور کلی سوتین‌های ورزشی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که کل حجم سینه را می‌پوشانند و آن را فشرده می‌کنند و همچنین اجازه می‌دهند هوا در داخل سوتین و اطراف سینه گردش کند.

 

نکاتی برای تعویض سوتین‌های ورزشی

سوتین‌های ورزشی را باید مانند سوتین‌های معمولی هر چند وقت یک‌بار تعویض کنید. در ادامه نکاتی برای تعویض سوتین‌های ورزشی ارائه می‌دهیم:

 

سوتین‌های ورزشی خود را هر ۴ تا ۶ ماه یک‌بار عوض کنید:

وقتی به طور منظم ورزش می‌کنید، سوتین ورزشی به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل خرید سوتین ورزشی هر ۶ ماه یک‌بار ضروری است تا در حین فعالیت‌های ورزشی همیشه از سینه‌های خود محافظت کنید.

اینکه چند وقت یک‌بار باید یک سوتین ورزشی جدید بخرید به میزان فعالیت شما بستگی دارد. اگر هفته‌ای یک‌بار از یک سوتین ورزشی استفاده کنید، سوتین ورزشی شما می‌تواند تا یک سال دوام بیاورد، اگر همان سوتین ورزشی را ۳ بار در هفته بپوشید، پس از ۴ تا ۶ ماه ساختار خود را از دست می‌دهد و باید تعویض شود.

 

اگر شکل بند سوتین تغییر کرده است، باید یک سوتین جدید بخرید:

سوتین ورزشی به حمایت از سینه‌ها در حین ورزش کمک می‌کند. اگر هنگام ورزش، بند سوتین ورزشی حرکت می‌کند یا بیش از حد کشیده می‌شود، به این معنی است که خاصیت خود را از دست داده و باید یک سوتین ورزشی جدید بخرید.

سوتین ورزشی اسپرتدر صورت کشش بند سوتین باید آن را تعویض کنید:

اگر بندهای سوتین ورزشی خود را حرکت دهید و متوجه شوید که دیگر قدرت کافی ندارند، به احتمال زیاد بندها کشیده شده‌اند. در این شرایط نیز باید به فکر خرید یک سوتین ورزشی جدید باشید.

 

اگر بعد از تمرین دچار درد قفسه سینه شدید، سوتین خود را عوض کنید:

اگر بعد از اتمام تمرین در ناحیه قفسه سینه احساس درد و فشار داشته باشید، یا اگر سینه‌های شما در حین تمرین به پهلو می‌چرخند، سوتین ورزشی شما دیگر کارایی ندارد و باید آن را تعویض کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله بررسی کردیم سوتین ورزشی چیست و چه کاربردی دارد. در حین ورزش، سینه‌های شما دائماً بالا و پایین می‌پرند یا به شدت تکان می‌خورند. این موضوع در حین ورزش باعث ناراحتی شما می‌شود و نمی‌توانید به درستی ورزش کنید زیرا به مرور زمان به دلیل درد قفسه سینه قادر به انجام حرکات خود نخواهید بود. از طرفی در حین فعالیت‌های ورزشی سنگین، در دراز مدت رباط قفسه سینه کشیده می‌شود و در سنین پایین، اگر حتی به میان‌سالی نرسیده باشید، با عارضه‌ای به نام افتادگی سینه مواجه می‌شوید؛ بنابراین اگر فعالیت‌های ورزشی سنگین دارید، استفاده از سوتین ورزشی به شدت توصیه می‌شود.

فروشگاه اینترنتی ماییلدا ارائه دهنده انواع لباس زیر زنانه اعم از ست لباس زیر زنانه، سوتین و شورت زنانه، انواع لباس زیر مردانه و بچه گانه می باشد. کافیست یک بار از ماییلدا خرید کرده باشید تا به کیفیت محصولات ما پی ببرید. جهت ارتباط با تیم فروش می توانید از با ما تماس بگیرید و یا از طریق اینستاگرام ماییلدا اقدام کنید.

 

سوالات متداول

سوتین ورزشی چیست؟

سوتین ورزشی یا Sport Bra سوتینی است که مخصوص ورزش طراحی شده و برای فعالیت‌هایی که باعث تولید گرمای زیادی در بدن می‌شود مناسب خواهد بود.

چرا باید از سوتین ورزشی استفاده کرد؟

سینه خانم‌ها در هنگام دویدن و فعالیت ورزشی به شدت حرکت می‌کند. قفسه سینه توسط رباط‌ها به شانه متصل است. با فعالیت‌های سنگین ورزشی به دلیل سنگینی سینه‌ها و بالا و پایین پریدن باعث کشیدگی رباط می‌شود. بدون استفاده از سوتین ورزشی، افتادگی سینه در زنان رخ می‌دهد.

استفاده از سوتین ورزشی چه مزیتی دارد؟

سوتین‌های ورزشی با حمایت از سینه‌ها از آسیب دیدن بافت سینه در حین ورزش جلوگیری می‌کنند.

ساختار سوتین ورزشی چیست؟

ساختار سوتین ورزشی به گونه‌ای است که حرکات هر سینه را آزادانه و مستقل از دیگری کنترل می‌کند و این ویژگی به آن‌ اجازه می‌دهد بهترین پشتیبانی را برای حرکت هر سینه به‌طور جداگانه در حین ورزش داشته باشد. در عین حال، سوتین‌های ورزشی، به تعریق در حین ورزش کمک می‌کنند.

چه زمانی باید سوتین ورزشی را تعویض کنیم؟

اگر هنگام ورزش، بند سوتین ورزشی بیش از حد کشیده می‌شود، اگر بندهای سوتین ورزشی خود را حرکت دهید و متوجه شوید که دیگر قدرت کافی ندارند و اگر بعد از اتمام تمرین در ناحیه قفسه سینه احساس درد و فشار داشته باشید، سوتین ورزشی شما دیگر کارایی ندارد و باید آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *