وبلاگ

طریقه بستن سوتین به روش صحیح

نحوه بستن سوتین
Rate this post

برای اغلب دختران نوجوان ممکن است در ابتدا طریقه بستن سوتین کمی عجیب به نظر برسد. حال سوال اینجاست که آیا می‌توان برای چنین فرآیند ساده‌ای آموزش دید؟

بهتر است بدانید آموزش در هر زمینه‌ای حتی در بدیهی‌ترین فعالیت‌های روزمره می‌تواند ضروری و مفید باشد و از طرف دیگر چون افراد غالباً غرق عادت هستند، می‌توانند از روی عادت اشتباه کنند؛ بنابراین ممکن است حتی خانم‌های جوان هم در روند بستن سوتین اشتباه کنند! در این مقاله از فروشگاه لباس زیر ماییلدا قصد داریم در مورد طریقه صحیح بستن سوتین صحبت کنیم، اما ابتدا در مورد انتخاب سوتین مناسب توضیح می‌دهیم.

 

انتخاب سوتین مناسب

شرایط فیزیکی خانم‌ها به گونه‌ای است که همیشه در مورد سینه‌های خود با چالش‌هایی روبرو هستند. زنان دوست ندارند نوک سینه‌هایشان از زیر لباس‌ نمایان شود، به‌ویژه زمانی که از خانه دور هستند، بنابراین پوشیدن سوتین به آن‌ها امنیت روانی می‌دهد. البته نمی‌توان جنبه زیبایی استفاده از سوتین را انکار کرد. سوتین سینه را پرتر و خوش فرم‌تر نشان می‌دهد و همچنین از افتادگی سینه با افزایش سن جلوگیری می‌کند. مهم‌تر از همه برخی بر این باورند که استفاده از سوتین بر سلامت و فرم سینه خانم‌ها تأثیر می‌گذارد و استفاده نکردن از سوتین باعث دفرمه شدن ساختار و فرم سینه‌ها خواهد شد.

در مورد انتخاب و خرید سوتین مناسب باید چند نکته را در نظر گرفت. در فعالیت‌های روزانه به خصوص هنگام کار از سوتین‌هایی استفاده کنید که از نظر جنس و طراحی به سینه شما آسیب نرسانند. مطمئناً ناراحتی ناشی از لباس زیر نامناسب فعالیت شما را مختل می‌کند.

پنبه و مواد پنبه‌ای کمترین خطر را برای پوست شما دارند. جنس‌های پلاستیکی، باعث تعریق و تحریک پوست می‌شوند؛ بنابراین برای خرید سوتین ورزشی، این نکات را در نظر بگیرید. همچنین سوتینی خریداری کنید که کاپ آن‌ها سینه‌های شما را به طور کامل در خود جای دهند. از طرف دیگر بند پشتی سوتین باید نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد. بهتر است سوتین‌هایی با قابلیت تنظیم بند تهیه کنید؛ می‌توان گفت اکثر مدل‌های موجود در بازار این قابلیت را دارند.

بیشتر بخوانید: چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم؟

 

طریقه بستن سوتین به صورت مرحله به مرحله

اکنون که می‌دانید چه سوتینی مناسب شماست، در این بخش طریقه بستن سوتین را به صورت مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد:

 

مرحله ۱

برای بستن سوتین ابتدا باید آن را در مقابل خود نگه دارید به طوری که داخل سوتین رو به شما باشد. سپس بازوهای خود را از داخل بند سوتین عبور دهید به گونه‌ای که بازوی راست از بند راست و بازوی چپ از بند چپ عبور کند.

 

مرحله ۲

پس از عبور بازوها از بند سوتین، باید سوتین را در پشت کمر خود ببندید. اکثر سوتین‌ها سگک‌هایی در قسمت پشتی خود دارند که سمت راست سوتین را به سمت چپ متصل می‌کند. این سگک‌ها معمولاً دارای دو یا سه قلاب در یک طرف هستند که به دو یا سه حلقه از طرف دیگر متصل می‌شوند. باید این قلاب‌ها را داخل حلقه‌ها قرار دهید تا سوتین شما به درستی بسته شود. هنگام بستن سوتین، مطمئن شوید که سگک‌ها به صورت عمودی در یک راستا قرار دارند.

سگک سوتینمرحله ۳

برخی سوتین‌ها به جای پشت در قسمت جلو یا پهلوها بسته می‌شوند. سگک‌های جلو راحت‌تر از سگک‌های عقب بسته می‌شوند. سگک‌هایی که در ناحیه پهلو بسته می‌شوند نیز می‌توانند تنظیمات متعددی برای تنظیم سوتین داشته باشد. علاوه بر سگک، برخی سوتین‌ها دارای یک بند قابل تنظیم در قسمت جلویی نیز هستند که می‌توانید پس از سفت کردن سگک، بند مورد نظر خود را برای ثابت کردن سوتین وصل کنید.

سوتین از جلو باز شومرحله ۴

سفتی سوتین و فشاری که به سینه شما وارد می‌کند قابل تنظیم است. بسیاری از سوتین‌ها در دو یا سه سایز برای تنظیم سفتی سوتین طراحی می‌شوند، بنابراین می‌توانید به راحتی سوتین را طوری تنظیم کنید که با آن احساس راحتی داشته باشید.

 

مرحله ۵

مرحله بعدی طریقه بستن سوتین، قرار دادن کاپ سوتین روی سینه است. در این مرحله باید کاپ سوتین را با تمام بافت سینه خود پر کنید. همچنین بررسی کنید که قسمتی از سینه‌های شما از سوتین بیرون نیامده باشد و به آرامی سینه‌های خود را به سمت داخل حرکت دهید تا سوتین روی سینه ثابت شود. می‌توانید جلوی آینه بایستید تا مسلط‌تر این مرحله را انجام دهید.

تنظیم کاپ

در این مرحله اطمینان حاصل کنید که سوتین تمام سینه را بپوشاند و انتهای آن زیر سینه شما باشد. در حالت ایده‌آل، سوتین شما باید درست زیر سینه‌هایتان قرار بگیرد.

 

مرحله ۶

پس از تنظیم کاپ سوتین، بررسی کنید که بند‌ها تنظیم شده باشند. کافی است آن‌ها را با بند یا سگک سوتین کمی شل یا سفت‌تر کنید.

 

مرحله ۷

در این مرحله سوتین خود را بسته‌ و تنظیم کرده‌اید. سعی کنید کمی با آن فعالیت داشته باشید و مطمئن شوید که به سینه‌های شما فشار نمی‌آورد و احساس راحتی می‌کنید. اگر بعد از انجام این مراحل هنوز احساس راحتی نمی‌کنید، ممکن است اندازه سوتین برای سینه شما مناسب نباشد. در این صورت باید سوتینی بخرید که سایز سینه شما باشد و سپس تمام مراحل بالا را دنبال کنید.

 

سخن پایانی

طریقه بستن سوتین و تنظیم بند و کاپ آن نقش مستقیم و اساسی در راحتی شما در طول روز دارد. حتی اگر از بهترین سوتین موجود با بهترین متریال و طراحی و زیباترین سوتین دنیا استفاده می‌کنید، اگر نتوانید به درستی آن را ببندید و تنظیم کنید، نه تنها سوتین مورد نظر باعث آزار شما می‌شود، بلکه در طولانی مدت با مشکلات و عوارضی مواجه خواهید شد.

ما در فروشگاه اینترنتی ماییلدا بیش از ۱۰۰۰ مدل انواع لباس زیر زنانه، اعم از شورت زنانه شیک در طرح و رنگ های مختلف به فروش می رسانیم. علاوه بر فروش لباس زیر زنانه مفتخریم که انواع مدل های لباس راحتی زنانه شیک خانگی، لباس خواب زنانه، انواع شورت مردانه و… را در طرح و رنگ های مختلف برای هر سلیقه ای به فروش می رسانیم.

 

سوالات متداول

چرا باید سوتین ببندیم؟

پوشیدن سوتین به خانم‌ها امنیت روانی می‌دهد و نمی‌توان جنبه زیبایی استفاده از سوتین را انکار کرد. سوتین سینه را پرتر و خوش فرم‌تر نشان می‌دهد و همچنین از افتادگی سینه با افزایش سن جلوگیری می‌کند.

 

چگونه بفهمیم سایز سوتین برای ما مناسب نیست؟

اگر پس از انجام مراحل بستن سوتین قسمتی از سینه شما تحت هیچ شرایطی داخل کاپ سوتین نمی‌ماند، فشار یا سفتی شدید در پشت، قفسه سینه و شانه‌های خود احساس می‌کنید و یا سوتین شما آن‌قدر شل است که وقتی بند و سگک را تنظیم می‌کنید همچنان آویزان می‌ماند، سایز سوتین برای شما مناسب نیست.

 

در مورد انتخاب سوتین مناسب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

در فعالیت‌های روزانه به خصوص هنگام کار، از سوتین‌هایی استفاده کنید که از نظر جنس و طراحی به سینه شما آسیب نرسانند. همچنین در مورد جنس سوتین مواد پنبه‌ای کمترین خطر را برای پوست شما دارند و جنس‌های پلاستیکی، باعث تعریق و تحریک پوست می‌شوند. در نهایت سوتینی خریداری کنید که کاپ آن‌ها سینه‌های شما را به طور کامل در خود جای دهند و بند پشتی سوتین باید نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد.

 

اهمیت بستن سوتین به شکل صحیح چیست؟

طریقه بستن سوتین و تنظیم بند و کاپ آن نقش مستقیم و اساسی در راحتی شما در طول روز دارد. حتی اگر از بهترین سوتین موجود در دنیا استفاده می‌کنید، اگر نتوانید به درستی آن را ببندید و تنظیم کنید، نه تنها سوتین مورد نظر باعث آزار شما می‌شود، بلکه در طولانی مدت با مشکلات و عوارضی مواجه خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *