وبلاگ

چگونه گن لاغری درست کنیم؟

چگونه گن لاغری درست کنیم
Rate this post

اندامی خوش‌فرم به لباس‌هایی که بر تن می‌کنیم، جلوه زیباتری می‌بخشد، اما خوش‌اندام‌ بودن برای بسیاری از افراد رویای دست‌نیافتنی است. با این وجود، این مورد نباید اعتماد به نفستان را کاهش دهد و موجب شود که لباس دلخواهتان را نپوشید. برای حل این مشکل، گن‌های لاغری وارد بازار شده‌اند تا افراد با اندام‌های مختلف بتوانند لباس‌های موردعلاقه شان را بپوشند و خوش‌پوش باشند. پیدا کردن گن مناسب برای بسیاری از افراد دشوار است، به ‌همین دلیل ترجیح می‌دهند که یک گن متناسب با اندامشان بدوزند. از این‌ رو در این مطلب از وبلاگ فروشگاه لباس زیر زنانه و مردانه ماییلدا قصد داریم ضمن پاسخگویی به این سوال که چگونه گن لاغری درست کنیم به معرفی پارچه مناسب و مراحل دوخت بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

گن لاغری چیست؟

پوشیدن گن لاغری در زیر‌ لباس‌ها موجب می‌شود که اندام شما خوش‌فرم‌تر به‌ نظر برسد و لباس‌ تن‌خور زیبایی داشته باشد. این گن‌ها از پارچه‌هایی که دارای کشسانی مناسبی هستند دوخته می‌شود، زیرا این پارچه می‌تواند برآمدگی‌های نقاط مختلف بدن مانند شکم یا ران را جمع کند.

گن‌های لاغری در سبک‌ها و طرح‌های مختلف و برای نواحی متفاوت بدن تولید می‌شوند. به ‌طور ‌مثال برخی از این گن‌ها بر جمع کردن ناحیه شکم کاربرد دارند و بعضی دیگر پوششی هستند که تمام بدن را در بر می‌گیرند و به تنه، باسن و ران‌ها فرم می‌دهند.‌ به ‌طور کلی کاربرد گن‌های مختلف بهبود بخشیدن به فرم بدن و ایجاد اندامی جذاب است تا افراد بتوانند از پوشیدن لباس‌های مختلف با طراحی‌های متفاوت لذت ببرند.

گن لاغری چیست؟

 

معرفی انواع پارچه دوخت گن

برای پاسخ به سوال چگونه گن لاغری درست کنیم در ابتدا باید با پارچه‌هایی که برای دوخت گن مناسب هستند، آشنا شوید. همان‌طور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، پارچه مخصوص گن لاغری باید دارای کشسانی مناسبی باشد تا افراد در هنگام استفاده، دچار مشکل نشوند. برخی از مهم‌ترین پارچه‌هایی که در دوخت گن مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

  • اسپندکس: اسپندکس پارچه‌ای مصنوعی است که با خاصیت ارتجاعی و کشسانی بالا شناخته می‌شود و اغلب در لباس‌های ورزشی و لباس زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسپندکس انتخاب مناسبی برای گن لاغری است؛ زیرا فشرده‌سازی و پشتیبانی لازم را فراهم می‌کند.
  • لاکرا: لاکرا که به پارچه اسپندکس نیز شباهت داشته، اغلب در لباس‌های ورزشی و سایر تن پوش‌هایی که به کشسانی نیاز دارند، استفاده می‌شود‌.
  • نایلون: نایلون به داشتن استحکام، دوام و مقاومت معروف است. این پارچه انتخاب خوبی برای گن‌های لاغری به‌ حساب می‌آید؛ زیرا می‌تواند فرم خوبی به بدن ببخشد.
  • بامبو: بامبو پارچه‌ای نرم، قابل تنفس و رطوبت‌گیر است و برای دوخت لباس‌ ورزشی و لباس زیر، گزینه‌ای عالی به ‌حساب می‌آید.
  • کرپ دوشین: کرپ دوشین به ‌دلیل جمع کردن نقاط برجسته بدن، کشسانی و مقاومت بالا برای دوخت گن لاغری مناسب است.
بیشتر بخوانید: سوتین مناسب افتادگی

معرفی انواع پارچه دوخت گن

 

نکات مهم دوخت گن لاغری

قبل از دوخت لباس لاغری و پاسخ به این سوال که چگونه گن لاغری درست کنیم، لازم است چندین فاکتور را در نظر بگیرید تا بتوانید یک گن مناسب بدوزید. در ابتدا باید قسمتی از بدن مانند کمر، باسن یا ران را که قرار است برای آن گن بدوزید، مشخص کنید. سپس باید مدلی مناسب با آن ناحیه انتخاب کنید، در این زمان بهتر است به ‌دنبال الگوهایی با درزهای عمودی باشید، چرا که این برش‌های روی گن، اندام را زیباتر می‌کنند. بعد از انتخاب الگو نوبت به پارچه می‌رسد، پارچه گن باید در عین راحتی دارای کشسانی باشد تا بتواند اندام را جمع کند.

نکته مهمی که در هنگام دوخت گن باید به آن توجه کنید موضوع اندازه‌گیری است، اندازه‌گیری‌های دقیق نقاط مختلف بدن از جمله دور کمر، دور شکم، ران‌ها و باسن برای ایجاد یک لباس مناسب که فرم بدنتان را بهتر نشان دهد، بسیار مهم است. در صورت خرید الگوی آماده یادتان باشد که اگر اندازه‌های شما خاص و منحصر به ‌فرد است، الگو را مطابق با نیازهایتان اصلاح کنید. قبل از برش پارچه نهایی خود دوباره الگو را با اندازه‌های خود تطبیق دهید تا از دقیق بودن آن مطمئن شوید.

برای خیاطی کردن، یک فضای کاری تمیز با نور مناسب و تمام ابزار و لوازم مورد نیاز در نظر بگیرید. این موارد به شما کمک می‌کند در طول فرآیند خیاطی منظم باشید و متمرکز باقی بمانید. در نهایت لازم به ذکر است که برای دوخت گن باید به جزئیات توجه کنید و دقت فراوانی به‌ خرج دهید. با در نظر گرفتن این نکات مهم، می‌توانید لباسی جذاب و مطابق با اهدافتان بدوزید.

نکات مهم دوخت گن لاغری

 

مراحل دوخت گن لاغری

در ادامه مطلب چگونه گن لاغری درست کنیم قصد داریم به مراحل دوخت آن اشاره کنیم. برای دوخت گن لاغری علاوه‌ بر تهیه پارچه به الگو، مهارت خیاطی و مراحل دوخت آن نیاز دارید تا بتوانید گنی مناسب سایزتان بدوزید. مراحل دوخت این لباس با توجه به مدل گن می‌تواند متفاوت باشد، اما مراحل آن به ‌طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 

انتخاب پارچه

برای دوخت گن لاغری در ابتدا به یک پارچه مناسب نیاز دارید، بنابراین یک پارچه با کشسانی بالا و بادوام مانند اسپندکس یا لاکرا انتخاب کنید.

 

اندازه‌گیری

کمر، باسن و هر قسمت دیگری را که می‌خواهید برای آن گن بدوزید، اندازه‌گیری کنید. یادتان باشد اگر قرار است گن را روی لباس زیر بپوشید باید اندازه آن را هم محاسبه کنید.

 

تهیه الگو

بر اساس اندازه گرفته شده، الگویی مناسب بکشید، اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید از نمونه الگوهای موجود در سطح اینترنت یا لباس‌های مشابه خود استفاده کنید.

 

برش پارچه

پارچه خود را به‌ صورت دولا پهن کنید و تکه‌های الگو را روی آن قرار دهید و آن را به پارچه سنجاق کنید. سپس با صابون خیاطی و قرار دادن یک الی دو سانت جای درز، پارچه را برش دهید.

 

دوختن درزها

بعد از برش، باید پارچه‌های دولا را با استفاده از کوک به یکدیگر بدوزید. یادتان باشد که قبل از چرخ زدن درزها باید آن‌ها را با دست کوک بزنید تا در هنگام دوخت با چرخ خیاطی پارچه تکان نخورد.

گن لاغری

 

برای مطالعه بیشتر: زیر کت زنانه چی بپوشیم؟

اضافه کردن کش یا فنر

برای ایستایی بیشتر گن، کش یا فنری را در امتداد لبه‌های بالا و پایین لباس بدوزید، در زمان دوخت کش، کمی آن را بکشید تا کاملاً فیت بدنتان شود.

 

تا کردن لبه‌های گن

لبه‌های لباس را برای جلوگیری از نخ‌کش شدن در ابتدا تا کنید و کوک بزنید، سپس با دوخت زیگزاگ چرخ کنید.

 

امتحان کردن لباس

در این مرحله از مطلب چگونه گن لاغری درست کنیم به پرو کردن آن می‌رسیم، در اینجا شما باید گن را بپوشید تا اگر به اصلاح نیاز دارد آن را انجام دهید.

 

تمام کردن دوخت لباس

هنگامی که تغییرات مورد نیاز را انجام دادید، پارچه یا نخ اضافی را قیچی و درزها را با اتو صاف کنید، در این مرحله گن شما آماده است و می‌توانید آن را بپوشید.

 

دوخت گن

 

جمع‌بندی

در این مطلب کوشیدیم به این پرسش که چگونه گن لاغری درست کنیم پاسخ دهیم و مراحل انتخاب پارچه و دوخت گن را برایتان شرح دادیم. گن لاغری، لباسی است که در زیر لباس اصلی و برای خوش فرم کردن بدن پوشیده می‌شود. گن‌ها در مدل‌های متفاوت و برای نواحی مختلف بدن مثل ران، باسن و شکم وجود دارد. این لباس‌ها از پارچه‌های مختلفی مثل لاکرا، نایلون، کرپ دوشین، بامبو و اسپندکس تهیه می‌شود، چرا که این پارچه‌ها کشسانی مناسب برای جمع کردن برآمدگی‌های بدن را فراهم می‌کنند. برای دوخت یک گن مناسب باید در‌ کنار انتخاب پارچه، اندازه دقیق خود را تعیین کنید و سپس بر اساس اندازه‌های خود یک الگوی مناسب بکشید یا آنکه از فروشگاه‌های آنلاین الگوی سایزتان را خریداری کنید و با رعایت نکات دوخت، گنی متناسب اندامتان بدوزید.

ما در فروشگاه ماییلدا انواع مدل های لباس زیر مردانه و زنانه ازجمله انواع سوتین زنانه، ست شورت و سوتین زنانه و… را با قیمت های عالی برای شما فراهم کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به بخش محصولات سایت، انواع

مقاله مرتبط: تفاوت سوتین و کرست

 

سوالات متداول

گن لاغری چگونه ما را لاغرتر نشان می‌دهد؟

گن‌های لاغری با اعمال فشار ملایم بر روی نواحی خاصی از بدن مانند کمر، شکم یا ران‌، برآمدگی‌ آن‌ها را جمع می‌کند و فرد لاغرتر به ‌نظر می‌رسد.

 

چگونه سایز و مدل مناسب گن لاغری را انتخاب کنیم؟

برای خرید گن مناسب سایزتان، دور کمر، باسن و سایر قسمت‌های مرتبط بدن خود را اندازه بگیرید و با جدول سایز برند مورد نظر تطبیق دهید.

 

آیا هر روز می‌توانم گن لاغری بپوشم؟

بله، شما می‌توانید هر روز گن لاغری بپوشید، مشروط بر اینکه راحت باشد و هیچ‌گونه ناراحتی و تحریکی ایجاد نکند. با این حال، ضروری است که در برخی از روزها به بدن خود استراحت داده و اجازه دهید پوستتان نفس بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *