وبلاگ

چگونه بند سوتین را پنهان کنیم؟

چگونه بند سوتین را پنهان کنیم
Rate this post

یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها هنگام پوشیدن لباس مجلسی یا رکابی این است که چگونه بند سوتین را پنهان کنیم؟ اکثر کارشناسان مد پیشنهاد می‌کنند از سوتین بدون بند مانند سوتین‌های پروانه‌ای و دکلته برای جلوگیری از این مشکل استفاده کنید؛ اما ممکن است این نوع لباس‌زیر را در کشو خود نداشته باشید یا در موقعیتی باشد که دسترسی و خرید این مدل سوتین ممکن نباشد.

در ادامه این مطلب از وبلاگ فروشگاه لباس زیر زنانه و مردانه ماییلدا ترفندهایی برای پنهان کردن بند سوتین را به شما معرفی می‌کنیم تا این کار برای شما راحت‌تر شود. با این ترفندها می‌توانید با خیال راحت لباس مجلسی، رکابی و هر چه دوست دارید را بدون نگرانی از نمایان شدن بند سوتین پوشید.

 

۷ ترفند کاربردی برای پنهان کردن بند سوتین

قطعاً راحت‌ترین کار برای اینکه بند سوتین مشخص نباشد، پوشیدن سوتین‌های مدل بدون بند است تا اینکه مدام دغدغه داشته باشیم که چگونه بند سوتین را پنهان کنیم. با این‌ وجود راه‌ها و ترفندهای کاربردی وجود دارد که با آن‌ها می‌توان با خیال راحت لباس بندی، مجلسی یقه ‌باز و یقه‌ قایقی پوشید. این ترفندهای کاربردی و ساده عبارت‌اند از:

برای مطالعه بیشتر: سوتین پروانه‌ای چیست؟

۱.پوشیدن سوتین با بند نامرئی یا شیشه‌ای

ساده‌ترین راه برای پنهان کردن بند سوتین خرید محصولاتی است که بند نامرئی یا شیشه‌ای دارند. البته می‌توانید از سوتین‌هایی استفاده کنید که امکان جابه‌جایی و تعویض بند معمولی با بند نامرئی یا همرنگ لباستان را دارند.

 

ترفند پنهان کردن بند سوتین با بند نامرئی

 

۲.فیکس کردن بند لباس و سوتین با سنجاق مویی

اگر لباسی بندی پوشیده‌اید که با سوتین شما همرنگ و پهنای بند هر دو یکسان است، پنهان کردن آن‌ها کار سختی نیست. فقط به چند عدد سنجاق مویی نیاز دارد. پس به‌جای فکر کردن به اینکه چگونه بند سوتین را پنهان کنیم، کافی است کارهای زیر را انجام دهید:

 • بند لباس و سوتین را روی هم قرار دهید.
 • با استفاده از یک سنجاق مویی قسمت انتهایی دو بند را با هم به کاپ متصل کنید.
 • این کار را برای بند دیگر و قسمت پشتی هم می‌توانید انجام دهید.

 

ترفند پنهان کردن بند سوتین با سنجاق مویی

 

۳.استفاده از سنجاق‌های کوچک

اگر اهل جمع‌کردن سنجاق کوچک و تزئینی هستید، بدانید که برای پنهان کردن بند سوتین بسیاری کاربردی هستند؛ به‌خصوص هنگامی‌که لباسی یقه‌ قایقی یا دارای یقه خیلی باز می‌پوشید. برای این کار:

 • ابتدا دوتا از سنجاق‌های محبوب خود را پیدا کنید.
 • بعد بند سوتین را از روی شانه تا روی بازوها پایین بیاورید.
 • حال با کمک سنجاق بند را با لباس خود فیکس کنید.
 • برای بند بعدی هم همین کار را انجام دهید.

 

ترفند پنهان کردن بند سوتین با سنجاق

 

۴.استفاده از اکسسوری مخصوص این کار

به‌جای فکر کردن به اینکه چگونه بند سوتین را پنهان کنیم، می‌توانید از اکسسوری‌هایی که مخصوص این کار تولید شده استفاده کنید. این اکسسوری‌ها اغلب ابعاد کوچکی دارند و در صورت پوشیدن رکابی یا کراپ تاپ، انتخاب خوبی برای پنهان کردن بند سوتین هستند. نحوه استفاده از آن‌ها نیز به شرح زیر است:

 

 • ابتدا دو بند سوتین خود را از پشت کمر به هم نزدیک کنید تا حالت پروانه‌ای بگیرد.
 • هر سمت بند را در یکی از قلاب‌های این نوع اکسسوری قرار دهید تا در جای خود فیکس شود.
 • حال با خیال راحت بند سوتین را از روی شانه تا جایی که مشخص نباشد پایین بیاورید و نگران شل شدن و بد فرم شدن کاپ سوتین خود نباشید.

نکته: اگر از این اکسسوری‌ها یا گیره جمع کننده ندارید می‌توانید با دو سنجاق مویی به حالت ضربدری بندها را در پشت لباس پنهان کنید.

 

ترفند پنهان کردن بند سوتین با اکسسوری مخصوص

 

۵.مخفی کردن بند زیر لباس دکلته

هنگام پوشیدن پیراهن‌‌های بدون بند و دکلته دغدغه اصلی این است که چگونه بند سوتین را پنهان کنیم، جوری که سر جای خود بماند و مشخص نشود. برای این کار فقط به دو سنجاق مویی نیاز دارید.

 • سوتین خود را بپوشید و بندها را در بخش پشتی از جای خود خارج کنید.
 • سپس آن‌ها را روی بند کمری سوتین خود قرار دهید.
 • با دو یا چند سنجاق، بندها را روی کمری سوتین محکم کنید.

 

کلیک کنید: سوتین چسبی چیست و چه عوارضی دارد؟

ترفند پنهان کردن بند سوتین زیر لباس دکلته

 

۶.راه نجات شما یک گیره کاغذ

اگر همه روش‌هایی که گفته شد شکست خورد، می‌توانید بند سوتین خود را با گیره‌های فلزی کوچک پنهان کنید. تنها ابزاری که برای پنهان کردن بند سوتین با این روش نیاز دارید فقط یک گیره کاغذ است.

 • ابتدا سوتین خود را بپوشید و بعد دست خود را از بندها بیرون بیاورید.
 • بندها را جلو کاپ به هم نزدیک کرده و به کمک یک یا دو گیره فلزی کاغذ به یکدیگر متصل کنید.

 

ترفند پنهان کردن بند سوتین با گیره کاغذ

 

۷.استفاده از کش مو

اگر تاپ یا لباس بدون آستین می‌پوشید، بدون شک دوست ندارید که بند سینه‌بند شما نمایان باشد. خوشبختانه، یک راه‌حل فوق‌العاده آسان برای حل این معضل وجود دارد؛ تنها چیزی که نیاز دارید یک کش مو است!

 1. کش موی خود را بردارید و آن را از حلقه یک طرف بند سوتین خود عبور دهید.
 2. کش مو را آن‌قدر بکشید تا روی پوست شما محکم شود، سپس این کار را در سمت دیگر تکرار کنید.
 3. اکنون بندهای سوتین شما پنهان شده‌اند. دیگر نگران لیز خوردن یا بیرون آمدن آن‌ها از زیر لباس نباشید. این ترفند ساده با هر نوع لباس مناسب است.

 

چند نکته کاربردی برای مشخص نبودن بند سوتین

 • بندهای زینتی برای سوتین وجود دارد که با خرید آن‌ها و استفاده به‌جای بند اصلی دیگری نگرانی خاصی بابت اینکه چگونه بند سوتین را پنهان کنیم، نخواهید داشت.
 • هنگام خرید سوتین حتماً سایز مناسب را انتخاب کنید تا هنگام پیاده کردن این ترفندها سوتین بد فرم به نظر نیاید.
 • در صورت تمایل می‌توانید از سوتین‌های دکلته که بند هم دارند استفاده کرده و در مواقع ضروری از بند آن‌ها استفاده نکنید.
 • بهتر است سوتین همرنگ لباس خود بخرید و اندازه بند آن با بند لباس شما یک اندازه باشد تا در صورت نمایان شدن ظاهر شما را خراب نکنید.

 

جمع‌بندی

بدون شک موقعیت‌هایی وجود دارد که هیچ زنی دوست ندارد از نظر ظاهری آشفته و شلخته به نظر برسد. شب‌های مهمانی یا جمع دوستانه‌ای که در آن لباس مجلل به تن دارید، جزو همین موقعیت‌ها است و بند سوتین شما می‌تواند کار را خراب کند. اینجا است که قبل از رفتن به مهمانی و هنگامی‌که در آینه ظاهر خود را چک می‌کنید، از خودتان می‌پرسید چگونه بند سوتین را پنهان کنیم.

روش‌هایی که در این مطلب به آن اشاره شد را با توجه به نوع لباس خود می‌توانید اجرا و این نگرانی را برای همیشه رفع کنید. همچنین گاهی یک پارچه حریر روی شانه هم زیبایی لباس شما را بیشتر می‌کند و هم بند سوتین از دیدها مخفی می‌شود. امیدواریم با این ترفندها دیگر نگرانی خاصی بابت این موضع نداشته باشید.

مجموعه ماییلدا با حدود بیش از ۱۰۰۰ مدل انواع لباس زنانه و مردانه، یکی از بزرگترین فروشگاه های لباس زیر به شمار می رود. در این فروشگاه شما می توانید انواع لباس زیر زنانه اعم از سوتین ورزشی، شورت زنانه و… را در طرح ها و مدل های مختلف مشاهده و خریداری کنید. ماییلدا همواره کوشیده است که نیاز مشتریان خود را شناسایی و به آنها پاسخ درست دهد، از این رو در این مجموعه علاوه بر لباس زیر، انواع مدل های لباس خواب زنانه و همچنین لباس راحتی زنانه موجود می باشد و شما عزیزان می توانید به ساده ترین شکل ممکن خرید خود را انجام دهید.

ممکن است مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد: چگونه سوتین مناسب انتخاب کنیم؟

سوالات متداول

ساده‌ترین راه برای پنهان کردن بند سوتین در لباس بدون آستین چیست؟

دست خود را از بندها بیرون بیاورید و با استفاده از گیره کاغذ بندها را به هم متصل کنید. این ترفند ساده‌ترین راه برای پنهان کردن بند سوتین است.

 

چگونه بند سوتین را در یک بلوز که بخش پشتی آن باز است پنهان کنیم؟

می‌توانید یک سوتین مناسب از کمد خود بردارید و بندهای آن را جدا کنید. سپس دو کاپ آن را در بخش داخلی لباس با چسب بچسبانید یا بدوزید.

 

آیا لزومی دارد بند سوتین را پنهان کرد؟

خیر، این امر به ترجیحات شخصی و سلیقه شما بستگی دارد. البته در دنیای مد و فشن مشخص بودن بند سوتین چندان خوشایند و زیبا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *