وبلاگ

راهنمای سایز لباس خواب زنانه

انتخاب سایز لباس خواب زنانه
Rate this post

اگر شما هم جز خانم‌های خوش‌پوشی هستید که به انتخاب لباس‌های خود در بیرون و داخل خانه اهمیت می‌ دهید، قطعا انتخاب لباس خواب مناسب برای شما جز موارد ضروری است. از طرفی با ظهور انواع آنلاین‌شاپ‌ها، یکی از چالش‌های خرید لباس خواب برای خانم‌ها و یا همسر یا شریک عاطفی آنها دانستن سایز لباس خواب زنانه است. در این مقاله از بخش وبلاگ فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا می‌خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا بدانید چطور به سایز لباس خواب زنانه مناسب دست پیدا کنید.

 

انواع لباس خواب زنانه

مهم نیست در طول روز چطور لباس می‌پوشید. ممکن است انتخاب شما برای طول روز لباس اسپرت یا رسمی باشد. ممکن است انتخاب کنید از لباس‌های با مد کژوال استفاده کنید، یا اینکه بر عکس یک ظاهر کلاسیک داشته باشید، اما اکثر خانم‌ها تمایل دارند که در شب با یک لباس جذاب ولی راحت به رختخواب بروند.

با انتخاب یک لباس خواب مناسب می‌توانید خستگی شلوغی‌های روز را جبران کرده و به آرامی به یک خواب راحت و عمیق فرو روید.

همانطور که گفتیم یکی از عوامل داشتن این راحتی به انتخاب سایز لباس خواب زنانه مربوط می‌شود. از آنجایی که انواع مختلفی از لباس خواب در بازار موجود است ابتدا بهتر است با مدل‌های مختلف این لباس آشنا شده تا بهتر بتوانیم جهت انتخاب لباس خواب زنانه مناسب اقدام کنیم.

معرفی انواع مدل های لباس خواب زنانه

لباس خواب یک تکه کوتاه نخی

این لباس خواب معمولا یک پیراهن کوتاه است که از نخ تهیه شده است. معمولا گشاد و به خاطر جنسش تن‌خور راحت و دلنشینی دارد که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است.

 

ست لباس خواب دو تکه نخی

این نوع لباس خواب از دو تکه تشکیل می‌شود که معمولا پیژامه یا شرتک برای پوشش در پا و تی‌شرت، تاپ و پیراهن برای پوشش بالا تنه انتخاب می‌شود. عموما لباس‌های بسیار راحتی هستند که از پارچه‌های ۱۰۰% پنبه تهیه می‌شوند.

 

لباس خواب ساتن

وقتی می‌گوییم یک لباس خواب نرم، شیرین و شهوانی است، منظورمان یک لباس خواب ساتن است! لباس‌های ساتن زنانه به کشوی لباس‌های شما جلوه‌ای دو چندان می‌افزایند. پارچه‌های ساتن روان یا لیز و نرم هستند، به راحتی داخل تن می‌روند و تناسب باریک و آرامی را از شما ارائه می‌دهند.

از نظر تعداد تکه‌های لباس این لباس خواب عموما به صورت پیراهن، تاپ و شورتک، پیژامه و پیرهن و همچنین به صورت ربد و شامبر در بازار موجود هستند.

 

لباس خواب حریر

این نوع لباس تحریک کننده است و عموما به صورت یک پیراهن حریر یا به صورت سه تکه متشکل از ست لباس زیر شورت و سوتین همراه با یک پیراهن حریر رویی در بازار موجود می‌باشد.

برای اینکه بدانید چه سایز لبای خواب زنانه ای مناسب شماست باید بتوانید یک اندازه‌گیری اصولی از بدن خودتان به دست آورید. برای به دست آوردن دقیق‌ترین اندازه گیری‌ها، از شخصی بخواهید شما را با یک متر نواری شما اندازه‌گیری کند. قبل از شروع، چیزی متناسب با فرم بپوشید (ترجیحا یک لباس تنگ و چسبان) تا اندازه‌ها دقیق به دست بیاید. متر را خیلی محکم دور بدن خود نکشید. قطعا یک لباس خواب تنگ راحتی که شما به دنبالش هستید را به شما هدیه نمی‌دهد. برای تعیین سایز خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

چه سایز لباس خوابی مناسب من است؟

 

  1. سینه: دور قسمت سینه را اندازه بگیرید، معمولا بالای نوک پستان. توجه: این اندازه‌گیری با سایز سوتین شما هماهنگ نیست!
  2. دور کمر: دور باریک‌ترین قسمت کمر خود را اندازه بگیرید، حدود ۴ تا ۷ ساتی‌متر بالاتر از ناف.
  3. باسن: پهن‌‍ترین قسمت باسن خود را اندازه بگیرید.

حالا که اندازه دقیق قسمت‌های مختلف بدن خود را به دست آوردید به راحتی می‌توانید با مراجعه به جدولی که در ادامه مقاله آورده شده است متوجه شوید که سایز لباس خواب مناسب برای شما یا شریک عاطفی شما چیست.

توصیه می‌کنیم هنگام انتخاب سایز، اول اندازه سینه و دور کمر را در نظر بگیرید و در آخر اندازه باسن خود را لحاظ کنید.

اگر اعداد به دست آمده از اندازه‌گیری چیزی بین سایزهای ارائه شده است، پیشنهاد می‌کنیم سایز بزرگتر را انتخاب کنید. به عنوان مثال: اگر سینه شما متوسط و دور کمر شما بزرگ است، لطفاً سایز بزرگ را انتخاب کنید و سینه را تغییر دهید.

لطفاً به خاطر داشته باشید که ممکن است همه قسمت‌های لباس کاملاً مناسب و اندازه نباشد. بنابراین، انجام تغییرات جزئی ضروری نیاز باشد. غالبا انجام این تغییرات به راحتی توسط یک خیاط محلی انجام‌پذیر است.

 

سایز بندی لباس خواب زنانه

۷ قالب سایزی در کل دنیا وجود دارد XXS, XS, S, M, L, XL, XXL  برای انتخاب سایز لباس خواب زنانه باید براساس جدول متوجه شوید که شما در کدام یک از سایزهایی که در بالا معرفی شده دسته‌بندی می‌شوید. در ایران سایزبندی لباس معمولا براساس متد اروپایی انجام می‌شود.

انواع سایز لباس خواب زنانهلباس خواب زنانه سایز بزرگ

افرادی که پس از اندازه‌گیری در قالب‌های L, XL, XXL  دسته‌بندی می‌شوند، افراد سایز بزرگ هستند که به تناسب برای آنها سایز مناسب لباس خواب زنانه سایز بزرگ مناسب است.

 

لباس خواب زنانه سایز کوچک

افرادی که پس از اندازه‌گیری در قالب‌های L, XL, XXL, XXS, XS, S, M دسته‌بندی می‌شوند، افراد سایز کوچک هستند که به تناسب برای آنها سایز مناسب لباس خواب زنانه سایز کوچک مناسب است.

 

لباس خواب فری سایز

برخی از لباس‌ها از جمله لباس خواب‌های زنانه به خاطر فرم استفاده شده در مدل لباس به سایزبندی خاصی نیاز ندارند و اکثر افراد با سایزهای مختلف و متفاوت را ساپورت می‌کنند. به این نوع لباس خواب، لباس خواب فری سایز می‌گویند.

 

جدول سایز بندی لباس خواب زنانه

XXS XS S M L XL XXL ۱+ ۲+ ۳+
سینه

(سانتی‌متر)

۷۶ ۸۱ ۸۶ ۹۱ ۹۶ ۱۰۳ ۱۱۰ ۱۱۰ ۱۱۷ ۱۲۴
دور کمر

(سانتی‌متر)

۵۹ ۶۴ ۶۹ ۷۴ ۷۹ ۸۶ ۹۳ ۹۶ ۱۰۳ ۱۱۰
باسن

(سانتی‌متر)

۸۷ ۹۲ ۹۷ ۱۰۲ ۱۰۷ ۱۱۴ ۱۲۱ ۱۱۸ ۱۲۵ ۱۳۲

 

خرید اینترنتی لباس خواب زنانه در سایزهای مختلف

یکی از دلایلی که اندازه‌گیری سایز لباس خواب زنانه اهمیت پیدا کرده است خرید خانم‌ها به صورت اینترنتی است. آمار نشان می‌دهد که حدود ۵۰% خرید لباس خواب بازگشت داده می‌شود و این به این دلیل است که خانم‌ها با نحوه سایزبندی و اندازه‌گیری اندامشان آشنا نیستند. لذا از این مقاله استفاده کرده تا بتوانید به راحتی سایز خود را تشخیص داده و سپس اقدام به خرید اینترنتی لباس خواب نمایید. فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا ارائه دهنده انواع لباس زیر زنانه اعم از شورت زنانه، سوتین زنانه، نیم تنه ورزشی زنانه و… می باشد. 

برای ارتباط با ما می توانید از طریق پیج اینستاگرام ماییلدا اقدام کرده و یا از طریق شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. بازدید از این مجموعه با تنوع و کیفیت بالای محصولات موجود، بی‌شک شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *