وبلاگ

سوتین کاپ دار، زیباترین مدل سوتین

سوتین کاپ دار، یکی از انواع مدل های سوتین
Rate this post

سوتین‌ها فقط جنبه طراحی و زیبایی ندارند، آنها از سینه‌های شما محافظت می‌کنند و از افتادگی آنها به مرور زمان جلوگیری می‌کنند. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لباس زیر ماییلدا اول از همه به این موضوع خواهیم پرداخت که کاپ سوتین چیست و سوتین کاپ دار برای چه کسانی مناسب است، پس در این مقاله با ما همراه باشید.

سوتین کاپ دار چیست؟

پوشیدن سوتین متناسب با نوع لباسی که قصد دارید بپوشید کار هنرمندانه‌ای است، سوتین کاپ دار یکی از انتخاب‌های همیشگی زنان است، البته دنیای لباس زیر خیلی فریبنده است زیرا دارای شکل، پوشش، عملکرد، تناسب، مد، پارچه و رنگ بسیار متفاوت هستند که هر کدام برای رفع نیاز خاصی طراحی و تولید شده‌اند. برای مثال در میان رنگ های مختلف، سوتین قرمز همیشه طرفداران زیادی در میان خانم های جوان دارد.

هیچ سیستم استانداردی برای دسته‌بندی سوتین‌ها وجود ندارد و آنها در طرح‌های بسیار متنوعی ساخته می‌شوند. اما به صورت کلی سوتین‌ها از لحاظ کاپ انواع مختلفی دارند که هر کدام با توجه به فرم بدن با یکدیگر متفاوت هستند.

ورود به فروشگاه سوتین

کاپ سوتین چیست؟

به بخش برجسته سوتین یا همان کاسه سوتین که سینه درون آن قرار می‌گیرد، کاپ سوتین می‌گویند. در گذشته برای خرید سوتین فقط اندازه دور سینه مهم بود و با کم یا زیاد کردن اندازه بند سوتین، آن را تنگ یا گشاد می‌کردند تا کاملا فیت شود اما به مرور زمان طراحان لباس زیر برای کاپ سوتین نیز سایزبندی مخصوص ارائه دادند.

اندام سینه هر شخص با دیگری از نظر بافت، میزان پری و شکل با یکدیگر متفاوت است، همچنین قد، وزن و فرم بدن می‌تواند بر روی انتخاب کاپ سوتین تاثیرگذار باشد. سوتین کاپ دار یکی از انواع مدل‌های سوتین است که در ادامه برای خرید سوتین کاپ دار شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کاپ در سوتین کجاست؟

سوتین کاپ دار برای چه کسانی مناسب است؟

سوتین کاپ دار برای کسانی طراحی شده است که سینه‌های بزرگی ندارند و یا سینه‌های آنها کمی افتادگی دارند، در واقع سوتین مناسب سینه‌های کوچک همین سوتین کاپ دار است. این نوع سوتین فرم ویژه‌ای به اندام سینه زنان می‌دهد که باعث می‌شود نقص‌های سینه را پوشش دهد.

 سوتین کاپدار بدون فنر محبوبیت کمتری نسبت به سوتین کاپ دار فنردار دارد زیرا فرم دهی کاپ سوتین فنردار بسیار بیشتر است. کاپ سوتین را طوری انتخاب کنید که وقتی آن را پوشیدید، بدون چین خوردگی باشد.

همچنین نباید سینه از بالا یا طرفین سوتین بیرون زده باشد و پارچه کاپ سوتین نباید حالت شل داشته باشد، پس هنگام خرید سوتین کاپ دار دقت زیادی به خرج دهید. البته برخی لباس‌های مجلسی زنانه خودشان دارای کاپ هستند؛ البته کاپ سوتین لباس مجلسی دارای جک و ابر است. لباس کاپ دار از این جهت که بند سوتین مشخص نمی‌شود گزینه مناسبی است.

 

انواع کاپ سوتین

دانستن درباره انواع کاپ سوتین و نحوه اندازه گیری سوتین به شما کمک می‌کند تا در خرید سوتین کاپ دار به مشکل نخورید. برای سایزبندی کاپ سوتین از عدد و چند حرف انگلیسی استفاده شده است که به طور استاندارد بخش حروفی آن شامل موارد زیر است:

  • کاپ سوتین A
  • کاپ سوتین B
  • کاپ سوتین C
  • کاپ سوتین D
انواع کاپ سوتین

کاپ سوتین A و B

کاپ سوتین A  برای بانوانی مناسب است که اندازه دور کمر آنها (اندازه زیر سینه) بزرگتر از اندازه سینه آنها است. کاپ سوتین B برای افرادی مناسب است که اندازه سینه آنها با اندازه دور کمرشان متناسب است، فرق کاپ a و b در این است که به کاپ b، کاپ نرمال هم می گویند زیرا دارای اندازه استاندارد است.

کاپ سوتین C و D

کاپ سوتین C برای خانم هایی مناسب است که سینه های بزرگتری به نسبت اندازه دور کمرشان دارند، البته اگر اندازه سینه آنها نسبت به دور کمرشان دو سایز بزرگتر باشد، کاپ D مناسبتر است.

نحوه اندازه گیری کاپ سوتین

اکثر خانم‌ها از سینه‌بندهای نامناسب استفاده می‌کنند زیرا نمی‌دانند چگونه سایز سوتین خود را اندازه‌گیری کنند، دانستن سایز صحیح سوتین اولین قدم برای یافتن سینه بند مناسب است. خوشبختانه محاسبه اندازه سوتین کار سختی نیست، در ادامه خواهیم گفت چگونه سایز کاپ سوتین خود را اندازه‌گیری کنید.

برای اندازه گیری سایز سوتین به دو اندازه نیاز دارید، یکی اندازه دور سینه و دیگری اندازه زیر سینه که بخش عددی نشانگر همان اندازه دور کمر است و حروف لاتین نشان دهنده اندازه  قسمت برجسته سینه است. می‌توانید به وسیله یک متر در حالیکه روبروی آیینه ایستاده اید اندازه سوتین خود را مشخص کنید.

نحوه اندازه گیری کاپ سوتین چگونه است

فرمول به دست آوردن کاپ سوتین آسان است، کافی است اندازه زیر سینه را از اندازه دور سینه کم کنید و عدد به دست آمده نشان دهنده اندازه کاپ است که در جدول زیر راهنمای عدد به دست آورده را توضیح داده ایم.

اختلاف عدد به سانتی مترسایز کاپ سوتین
۲.۵ سانتی مترکاپ A
۵.۶ سانتی مترکاپ B
۷.۶ سانتی مترکاپ C
۱۰.۲ سانتی مترکاپ D

 

ورود به فروشگاه سوتین

نشانه های کاپ نامناسب سوتین

سوتینی که برای شما نامناسب باشد به مرور آسیب‌های جدی به همراه دارد، کاپ سوتین نامناسب نشانه های فراوانی دارد که در زیر چند نمونه از آنها لیست شده است تا تشخیص سوتین نامناسب برای شما آسان باشد.

  • وقتی سینه از بالا یا کناره های سوتین بیرون زده باشد.
  • پارچه روی سوتین چین خوردگی داشته باشد.
  • بند سوتین روی کمر و شانه فشار وارد می کند.
  • بندهای سوتین از روی شانه می افتند.
  • فنر یا سیم سوتین از پارچه سوتین خارج شده باشد.
نشانه های کاپ نامناسب سوتین

سایزبندی کاپ سوتین اصلا کار سختی نیست، اما از نظر بسیاری از خانم ها کار بی ارزشی است. در صورتیکه اهمیت به اندازه مناسب سوتین و خرید سوتین کاپ دار مناسب می تواند از مشکلات جدی مانند افتادگی سینه، درد سینه و سرطان سینه به مرور زمان جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *